Jak potvrdil František Bureš, ředitel Sportovních areálů města Kladna (SAMK), výstavbou modulu se zvýší nejenom komfort plavčíků, ale především dostupnost pro návštěvníky plovárny, kteří tím získají maximální pocit bezpečí.

„Plavčíci měli dosud zázemí v hotelu a k bazénům to měli daleko, navíc byli odděleni plotem a mimo aktivní službu neměli komplexní přehled o dění na koupališti. Komunikace probíhala dosud jen prostřednictvím telefonů, ošetřovna byla daleko a lékárničku museli přenášet, což nebylo zcela ideální,“ vysvětlil František Bureš.

Aby se do léta všechno stačilo přichystat a v době očekávaného rozvolnění už mohli dorazit první rekreanti a plavci, finišují v těchto dnech přípravné práce pro rozvod inženýrských sítí, rozšiřování stávající kanalizace, vyměřují se a kopají základové patky, kam přijde nakonec beton.

„Nový modul bude stát na pevných základech. Ten pak připojíme na inženýrské sítě, upravíme okolní terén, vybavíme interiér, a tím je prakticky hotovo. Do začátku koupací sezóny, pokud nevznikne nepředvídavý problém, bychom měli vše stihnout,“ potvrdil Bureš.

Nový modul plavčíkárny a zázemí bude zvenku obložený dřevem. „Určitě chceme, aby modul dobře vypadal a zapadl do jednotného vizuálního konceptu areálu, hlavní ale je, že pro plavčíky bude plně funkční. Věříme, že přesun zázemí a modernizaci ocení,“ řekl jednatel Sportovních areálů města Kladna a náměstek primátora města Kladna Jiří Chvojka.

Pro Sletiště město připravuje i projekt na rekonstrukci padesátimetrového bazénu. V letošní sezóně se jeho instalace ještě nestihne, ale za rok už by mohlo být hotovo.