„Oslovili jsme sběratele veteránů na jejich srazu v Chomutově a při závodech do vrchu Knovíz – Olšany. Sice jich nakonec nepřijelo tolik, kolik jsme očekávali, ale myslím, že k vidění toho je tady dost," řekl vedoucí skanzenu Pavel Rolinec.

K dobré pohodě hrála na Mayrau oblíbená kladenská skupina Gladly S.W. Vystaveno tu bylo přes dvacet nádherných automobilů a motocyklů. Část návštěvníků sem přivezl i motorový vlak, který je do skanzenu vypravován při zvláštních příležitostech. Další na Mayrau pojede při zářijových oslavách dne horníků.

Mezi vystavovateli nechyběli ani Miroslav Šnobl ze Slaného se svým synem, rovněž Miroslavem. Přijeli na renovovaném motocyklu sovětské výroby Dněpr se sajdkárou. Vyveden je ve armádní podobě.

„Do České republiky byl přivezen z Kyjeva a jeho renovace byla poměrně dost náročná. Jedná se o kopii BMW R75. Když ještě byli Hitler se Stalinem kamarádi, poskytli Němci Sovětům plány na jeho výrobu. Tento konkrétní stroj je poválečné produkce. Já ho koupil už v Česku asi před deseti lety," prozradil Miroslav Šnobl.

Ve své sbírce má další vojenskou techniku a další stroje. Je členem Veteran Car Clubu (VCC) Slaný. Svému koníčku se věnuje už přibližně dvacet let.