„Noční pochod pořádáme už podruhé. Minulý rok se konal také v listopadu a zúčastnilo se ho třicet lidí. Trasa je dlouhá asi deset kilometrů," uvedla vedoucí infocentra Zoja Kučerová.

O tom, že cíl byl skutečně v nedohlednu a navíc tajný, svědčila diskuze všech zúčastněných. „Kam bychom tak mohli jít. Napadá tě něco? Mě ne. Tímto směrem je Smečno," zkoušeli noční turisté uhodnout konečnou zastávku. Malou nápovědnou byla informace, že zpět už nepůjdou po svých, ale pojedou autobusem.

Ve tmě byly z účastníků výletu vidět jen rozsvícené čelovky. Což byl mimochodem záhadný pohled pro řidiče aut, které průvod několikrát potkal. 

Pochod nakonec skončil v Ledcích, kde všichni navštívili Malé Asijské muzeum, o jehož existenci mnozí ani nevěděli.

„Šli jsme přes Kvíc na Přelíc, Ledce Štemberk až do Ledců do muzea, kde na nás čekal vedoucí muzea Jiří Šíma," dodala k pochodu Zoja Kučerová.

S baterkou a hůlkami se na několikakilometrovou trasu vydalo sedmadvacet milovníků pohybu. Mezi nimi byla také Zuzana Wildová ze Slaného. „Bylo to moc hezké. To, že v Ledcích je vůbec nějaké muzeum jsem opravdu nevěděla. Nohy mě nebolí, jsem na pohyb zvyklá. Noční pochod se mi moc líbil," uvedla Zuzana Wildová.