Festivalu keramického tvoření v prostorách ostrovského ateliéru Hliněnka – O keramickou pícku, který se přehoupl do třetí desítky let svého trvání, se zúčastnily desítky malých i dospělých soutěžících z Kladenska a Slánska. Letos se tvořilo podle volného námětu, kde převážně převládala jarní nálada. Soutěžilo se v osmi kategoriích od těch nejmenších předškoláků, přes děti a mládež, až po práce rodičů s dětmi.

Ostrovskou výtvarnou akci si nenechalo ujít na 13 školských zařízení, které se sto šedesáti čtyřmi pracemi svých žáků obohatilo soutěž. Mezi zúčastněnými byla například Mateřská škola Hrdlív, ZŠ Zlonice, 1. ZŠ Slaný, Středisko volného času Labyrint Kladno, 9. ZŠ Kladno. Dále slánské mateřské školy – U Divadla, U Labutí, soukromá Elíšek, Vančurova U Pánka, soukromá firemní Linetka Želevčice, MŠ Zlonice, ZŠ Maltézských rytířů Kladno a v neposlední řadě Ostrov Slaný.

Ve výtvarných technikách, které byly součástí keramického soutěžního festivalu, se předvedli kluci a děvčata ze ZŠ Vinařice, Dětského domova se školou Slaný, ZŠ Palackého a MŠ Na Dolíkách. Před sobotním vyhodnocením nejúspěšnějších prací se během předcházejícího týdne uskutečnily pro školy i veřejnost  semináře, keramické workshopy a dílničky.

„Ráda chodím na Ostrov. Byla jsem se podívat i dneska a také jsem dala své hlasy některým keramickým výtvorkům, které se mi líbily. Kromě toho se se svým mazlíčkem zúčastním soutěže Miss zvířátko, která bude ve čtvrtek 28. března od 15 hodin ve velké klubovně Ostrova. Vezmu s sebou svoje morče Bobíka. Půjdou se mnou i kamarádky Tereza a Katka, které mají morče Snížka. Moc se těšíme," prozradila dvanáctiletá Eliška ze Slaného.

Hana Tichá