Do posledního místa vyprodaný kulturní dům v Kladně, jehož nevšední výzdoba byla tentokrát laděna do vznešené zlaté barvy, zažil pořádnou porci zábavy. Večer, kterým prováděl Kladeňáky Jan Čenský, nabídl například předtančení v podání Evy Krejčířové a Michala Němečka, zúčastněným pak zazpíval za doprovodu Golden big band Prague Jan Smigmator či Jitka Zelenková. Zlatým hřebem celého plesu se stalo vystoupení fenomenálního Karla Gotta.

„Ples města Kladna musí být skutečně reprezentační, což si myslím, že se povedlo. Snažili jsme se tak navodit příjemnou a slavnostní atmosféru. Dle mého se jednalo o vydařenou akci, ohlasy veřejnosti jsou také výborné. Nasadili jsme vysokou laťku, ale pokud bychom v příštím roce opět pořádali ples my, tak se ho budeme snažit uspořádat minimálně na stejné úrovni,“ hodnotil ples kladenský primátor Milan Volf.

Kromě Milana Volfa a jeho chotě byly na 27. reprezentačním plese k vidění řada dalších známých osobností Kladenska. Nechyběl například ředitel městské policie Stanislav Procházka, ředitel Sportovních areálů města Kladna Marcel Kučera, ekonom a politik Vojtěch Munzar, kladenská hokejová legenda Zdeněk Vojta, oblíbený instruktor autoškoly Vladimír Tesařík, družecký starosta Zdeněk Kofent či mluvčí Rytířů Kladno Vít Heral.