Trasa vedla okolo místní nemocnice a letního kina do Otrub. Účastníci si také prohlédli Lidický Dvůr s kostelem Jakuba Většího. Pak už jejich kroky vedly úvozovou cestou a následně podél železniční trati směrem ke Královicím, kde se za odbočkou ve výšce 312 metrů nad mořem nachází kopec Řipec.

Mezi účastníky byl také čtyřiapadesátiletý Bohumil Roškot, který si pochod nenechal ujít více než dvacetkrát.
„Vzpomínám si na různé extrémy počasí. Jeden mimo jiné prožíváme zrovna nyní, kdy je velké teplo. Jinak si pamatuji, že bylo tolik sněhu, že nám z větví padal přímo do hrníčků s čajem.Také, co vím, byl pochod jednou dokonce zrušen, protože bylo náledí," řekl Kladenskému deníku jeden z účastníků, Bohumil Roškot.

Naopak úplně poprvé vyrazili na Řipec Michal Kubík a Lucie Grmolcová ze Slaného. „Chtěli jsem se projít. Navíc já jsem v Královicích bydlel, tak se chci podívat po okolí. Trochu se bojím, aby nepršelo a vítr je nepříjemný, ale vypadá to, že bude vše v pohodě," vyjádřil se Michal Kubík.

Na trase opět nechyběl ani Roman Kabátek se svou fenkou Majdou. Roman Kabátek po celou cestu sbíral odhozené plastové lahve, které nezodpovědní lidé vyhodili do přírody. Pro fanoušky turistiky pořádá Klub českých turistů další pochody. Například v dubna se koná pochod Za Havlíčkem do Bílého Aujezdce. Oblíbená je také akce Po stopách dřevěných zvoniček. Na tuto trasu se lidé vydají v říjnu.