"Vzhledem k tomu, že nárazem byl rozbit pískovcový obklad, který prováděla při výstavbě mostu specializovaná firma, město ji nyní oslovilo, aby se zhostila opravy. Nehodou se zabývá policie," řekla k případu mluvčí slánské radnice Markéta Růtová. Viníkem nehody je podle všeho řidička. "Šestadvacetiletá řidička nezvládla řízení a při sjíždění z náměstí ve Slaném narazila do zděné stěny, čím způsobila škodu sedm tisíc korun. Dále došlo k poškození jejího vozidla Škoda Octavia ve výši 15 tisíc korun. Dopravní nehoda byla bez zranění a bez alkoholu," dodala ke kolizi kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Sníh taje, pomáhají i hasiči.

Rekonstrukce ulice

Náročné opravy Vinařického ulice, kde je pod vozovkou uloženo přes dvacet inženýrských sítí, včetně hlavní městské kanalizační stoky, stály přes 31 milionů korun. Změny v místě se týkaly především modernizace zmíněných sítí a silničního mostu. Ozdobou celého díla je od té doby socha svatého Antonína Paduánského, která se do té doby povalovala bez hlavy a oprýskaná v klášterní zahradě. Socha světce je ztvárněna s ježíškem v ruce a lilií.

Svatý Antonín Paduánský žil na přelomu 12. a 13. století a je považován za patrona nalezení ztracených věcí, manželství, žen a dětí, ochránce porodů, chudých, cestujících, františkánů a dalších.