Po odkrytí původní krytiny se totiž v červnu objevily nenadálé skryté vady letité železobetonové konstrukce, které nemohl v takovém rozsahu nikdo předpokládat. Zásadní práce se tak musely na dlouhé měsíce zastavit, konstruktéři přepracovat plány a ocelárny vyrobit ocelový prstenec, který celou stavbu zpevní.

V utkání 20. kola Tipsport extraligy hostil Litvínov na svém ledě Kladno. Matěj Beran (v bílém) po čase skóroval. Foto: Deník/Edvard D. Beneš
OBRAZEM: Zase těsná prohra, v horách bylo Rytířům krušno

Dlouhá ramena jeřábů, které jsou svého druhu dostupné pouze tři v Evropě, tak již v těchto po částech snášejí ocelové konponenty a i zdáli jsou již viditelné další části střešní konstrukce.

Prstenec podle kladenského primátora Milana Volfa (Volba pro Kladno) dílo prodraží zhruba o 50 milionů korun, následná rekonstrukce čpavkového hospodářství pak přijde na téměř 100 milionů korun, vzduchotechnika, kterou dosud zimák postrádal (bylo zde pouze odvlhčení), se navýší o zhruba 25 milionů korun. Zastupitelé navíc v září schválili poskytnutí dotace pro zimní stadion ve výši téměř 6 milionů korun na pořízení nových mantinelů. Co se týká výměny a přesunu čpavkového hospodářství, to je plánováno až v další etapě, stejně jako ostatní práce.