"Den začal jako každý jiný. Snídaně, pracovní videohovor, když tu náhle stačilo pět minut a z normálního rána bylo smutné ráno. Z ničeho nic se Daně začalo špatně dýchat a po chvíli se jí zastavilo srdce. Přes všechny snahy o oživení se mně ani přivolaným záchranářům nepodařilo nastartovat srdce včas na to, aby dodalo mozku kyslík," popsal svůj nejhorší den v životě manžel Petr.

close Dana náhle zemřela na masivní plicní embolii. Pro všechny to byl šok. info Zdroj: se souhlasem Petra Karliaka zoom_in Dana náhle zemřela na masivní plicní embolii. Pro všechny to byl šok.

Akční maminka devítileté Simonky a pětiletého Adámka zemřela na masivní plicní embolii. Tatínek Petr je odhodlaný těžkou situaci co nejlépe zvládnout a hledá cesty, jak rodinu finančně stabilizovat a adaptovat se na podstatně nižší příjmy. Čeká se také na vyřízení dědického řízení, které může trvat od několika měsíců až do roku.

Maminku Danču rodině bohužel nikdo vrátit neumí, ale klid ve finanční oblasti rodině pomůže alespoň odstranit část stresu. Tatínek pak bude mít více času a energie na své děti a na to, pomoci jim, aby se mohly se ztrátou milované maminky vyrovnat a dál se rozvíjet.

Přispět rodině lze přes portál donio.cz. Stačí kliknout ZDE

Během mateřské a rodičovské dovolené brala děti na dlouhé výlety do kopců a lesů. Aktivně se účastnila i společenského života v Buštěhradu. Aby nevyšla ze cviku, vzala si během rodičovské na starosti vedení místního Rodinného centra Buštěhradský pelíšek. Její cíl byl během chvíle spolek co nejvíc rozjet a pak ho předat dál.

Při tom se stále vzdělávala v Projektovém undergroundu, Holkách z Marketingu a v podobný typ rozvoje pro rodiče nabízela i v rodinném centru. Po rodičovské působila jako projektová manažerka rovnou ve dvou firmách a navíc v organizaci M.arter jako projektová manažerka mentoringového programu s názvem Rodičovská není brzda, v němž pomáhala dalším maminkám vybalancovat rodinný a pracovní život.

close Dana náhle zemřela na masivní plicní embolii. Pro všechny to byl šok. info Zdroj: se souhlasem Petra Karliaka zoom_in Dana náhle zemřela na masivní plicní embolii. Pro všechny to byl šok.

Danča by všechny tyto aktivity nemohla zvládat bez ohromné podpory manžela Petra, který jí dělal zázemí a podporoval ji. Díky jeho podpoře se mohla nejen profesně rozvinout v takového skvělého člověka, kterým byla. Ve víru života si často neuvědomujeme, jak je náš život křehký a že tady zítra už nemusíme být. Dana bohužel neměla uzavřené žádné životní pojištění.

Na manželovi, který ji vždy dělal zázemí pro práci, najednou zůstala nejen péče o obě děti, ale také finanční starosti. Rodina ze dne na den přišla o podstatnou část příjmů. Navíc jsou během dědického řízení zablokované bankovní účty zemřelé maminky i společné nemovitosti zatížené hypotékami. Tato situace se může táhnout dlouhé měsíce.

Dary pomohou zaplatit běžné výdaje na domácnost (splácení hypotéky, poplatky, energie, internet, stravu, nutné vybavení pro děti, případně opravy v domácnosti, atd.), dopravu (autoservis, pohonné hmoty), financování vzdělávání, koníčků (tábory, kroužky, apod.), výdaje spojené s péčí o děti (oblečení, pomůcky do školy, apod.). Měsíční závazky ovšem v tuto chvíli podstatně převyšují příjem rodiny.