Se skvělým charitativním nápadem proto přišla jak na zavolanou známá novinářka, spisovatelka a nakladatelka Slávka Kopecká z Lidic. Svým sousedům věnovala celkem 110 knih, které napsala před lety s herci Jiřím Sovákem a herečkou Jiřinou Bohdalovou.

K aktivitě přimělo spisovatelku to, když na klice svého domu našla dvě roušky, které ušila zdarma z vlastní vůle místní majitelka salonu Tabita Dana Vondrušková a spisovatelce, stejně jako dalším obyvatelům, je doručil obecní úřad. „Stejně jako vy, jsem zavřená doma a maximálně vlítnu na kolo a jen na malou chvilku se s rouškou projedu okolo vesnice. Tak jsem si řekla, bože, ta naše obec už toho tolik vytrpěla a takového zla přežila. Proto jsem se rozhodla věnovat lidem své knihy, aby při čtení řádek zažívali pokud možno jen veselé chvilky. Potěší mě, když ozvěnou zaslechnu váš smích,“ vzkázala ve svém dopise Lidickým čtyřiasedmdesátiletá spisovatelka

Závěrem ke svému knižnímu daru přidala přání: „Buďme k sobě ohleduplní, svorní a pokud možno naladěni pozitivně,“ uvádí dále v dopise. „Měl pravdu můj kamarád a spolupracovník Jiří Sovák, když mi vtloukal do hlavy slogan: „Smích léčí – neber svět (a sebe) tak vážně,“ v úctě všem, kteří pomáháte, Slávka Kopecká.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in