Nové obchodní centrum otevřelo své brány zákazníkům ve čtvrtek 7. prosince. Nakupující zblízka i dalších obcí na trase dálnice D7 vítají možnost nakoupit na jedné ploše do domácnosti vše potřebné v dostupné vzdálenosti. Obchodníci nabízí na ploše 3300 metrů čtverečních vše od potravin, přes drogerii, oblečení a v neposlední řadě potřeby pro domácí mazlíčky.

Oslovení obyvatelé z okolních obcí, jakými jsou Stehelčeves, Brandýsek a další, mají radost, že mohou nakoupit na jednom místě.

„Jsem vedle ze Stehelčevsi a je to pro mě hodně dobré. Ráda nakupuji v Bille i v Pepcu, tak jsem hned vyrazila. Už nebudu muset na nákupy do Kladna nebo do Prahy. To je velká výhoda,“ potvrzuje paní Svělana, která provozuje ve vsi restauraci.

Vánoční strom Stochova.
Vyberte nejhezčí vánoční strom na Kladensku

Radost z nového obchoďáku mají i další zákazníci třeba ze sousedního Brandýsku. „Jsem rád, že tu obchodní centrum vzniklo. U nás ve vsi máme několik obchodů, ale supermarket je zkrátka lepší. I pro nás je to úleva, že už nebudeme muset do Kladna nebo do Prahy,“ potvrzuje muž z Brandýsku.

Zákazníci se radují, ne už tak majitelé malých obchodů v obou zmíněných obcích, pro které otevření nákupního centra bude nepochybně znamenat odliv kupní síly, což může jejich podnikání i nepříjemně ohrozit.

„V polovině prosince otevře na ploše také restaurace rychlého občerstvení Popeyes se službou drive-thru otevře. McDonald's, který právě dělníci dokončují v těsném sousedství, bude v provozu od února,“ potvrdila Deníku Alexandra Drozdová z oddělení komunikace.

Kapsářů stačí jen několik chvilek nepozornosti. Ilustrační foto.
Pozor při nakupování dárků. Stačí okamžik a kapsáři vám seberou všechny peníze

Nový park je navržen tak, aby splňoval současné nároky na nákupní zkušenost zákazníků a jejich celkový komfort, včetně velkoryse řešeného parkovacího systému. Jednotlivá parkovací místa jsou nadstandardně široká tři metry a dlouhá pět metrů, čímž je zajištěn bezproblémový pohyb osobních vozů. Areál nabízí celkem 134 parkovacích míst. Retail park vyhoví také zákazníkům s elektromobily, kteří budou moci využít dvě oboustranné nabíjecí stanice. V areálu parku je rovněž umístěn AlzaBox.

Do budoucna se v rámci areálu Stehelčeves počítá s další etapou výstavby retailových prostor s 3500 metry čtverečními pronajímatelné plochy, včetně možnosti zřízení manufakturních prostor, a volnočasovou městskou zónou o rozloze tisíc metrů čtverečních.