Zledovatělé chodníky a silnice. Do takového rána se ve středu 23. prosince probudili lidé v celé republice.

Záchranáři ve Středočeském krajï od rána zaznamenali zvýšený počet úrazů v souvislosti s ledovkou. Většinou se jednalo o pády osob na chodnících a cestách.

Mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková informovala, že je situace na Kladensku vážná. V regionu bylihned po ránuošetřeni čtyři zranění lidé.

,,Lidé často podceňují namrzlé chodníky a při pádu nebo uklouznutí si způsobují zlomeniny, pohmožděniny končetin, úrazy hlavy a zad,“ sdělila Janečková.

Nepěkné vzpomínky bude mít na předvánoční středu například muž středního věku, jenž si v Buštěhradu po pádu na temeno hlavy způsobil otřes mozku.

,,Pacient byl po ošetření záchrannou službou převezen na chirurgickou ambulanci v kladenské nemocnici,“ informovala mluvčí středočeské záchranky.

Na trasu nevyjely také některé autobusy. Situace byla podle ředitele dopravní společnosti ČSAD Kladno Ludomíra Landy nejhorší mezi šestou a sedmou hodinou ranní. Od té doby se postupně zlepšuje.

,,Nevyjely autobusy jak v městské tak meziměstské dopravě. Řidiči dostali příkaz, že na prvním místě je bezpečnost jejich i cestujících. Ráno tedy zůstali stát na některých místech, dokud se situace nezlepšila,“ informoval Landa.

Policisté na Kladensku od rána zaznamenali pouze dvě menší dopravní nehody. Krátce po jedenácté hodině dopoledneo tom informovala mluvčí kladenských policistů Michaela Nováková.

,,Silnice první a druhé třídy jsou sjízdné. Silnice třetí třídy jsouna některých místech namrzlé. Řidiči zatím jezdí opatrně," uvedla k situaci na silnicích mluvčí.