Ačkoliv pro mnoho smrtelníků by padesátikoruna ležící anonymně na chodníku byla spíše zdrojem příjemného obohacení, Filip s kamarádem Honzou neváhali ani okamžik a s nálezem se obrátili na služebnu Městské policiie v Kladně. Přesto se našli i tací, kteří si zaťukali na čelo.

„Odpoledne jsem šel s Honzou ze školy po pěší zóně, když jsem na zemi viděl ležet hnědý váček. Nejdříve jsem do něj kopnul, a protože to zachrastilo, podíval jsem se, co je uvnitř. Poblíž měl stánek pán s vysavači, tak jsem se zeptal, jestli mu to nepatří nebo jestli neví, kdo to ztratil. On řekl že ne a abych zavolal na policii,“ uvedl Filip Hromadník.

„Člověka ani nenapadne, jaké to je najít peníze, ale byl to opravdu divný pocit a ani chvíli jsem si je nechtěl nechat, když jsem věděl, že by někomu mohly chybět,“ řekl chlapec.

Na radu obchodníka zavolal ze svého mobilního telefonu na číslo 156 městskou policii a tam mu řekli, ať nález odevzdá na kladenské radnici na náměstí starosty Pavla.

„Už jsme byli s Honzou skoro u cíle, když před budovou magistrátu stál muž a ten nám řekl, že to beztak nemá smysl, protože peníze dáme na policii a tam si je strčí někdo do kapsy. Neodradilo nás to, v průchodu jsme potkali dva strážníky a těm váček odevzdali,“ doplnil Filip Hromadník.

„Chlapec svým činem dokázal, že dnešní děti nemusí mít nakročeno pouze špatným směrem. Majitel si může peníze vyzvednout v oddělení ztrát a nálezů v budově magistrátu. Filipovi děkujeme a přejeme mu bohatou nadílku pod vánočním stromkem,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Jiřina Forejtová.
Poctivému nálezci přeje příjemné prožití vánočních svátků, stejně jako jeho kamarádovi Janovi, také redakce Kladenského deníku. Malý dárek od vydavatelství je pro něj velkým poděkováním za slušné jednání.