Lepší počasí si účastníci ani nemohli přát. Bylo slunečno a značně větrno. Někteří draci létali natolik vysoko, že jim jejich majitelé ještě museli prodloužit šňůru. Předsedkyně sdružení Zuzana Smrkovská zhodnotila: „V těchto těchto podmínkách letěli všichni draci velmi dobře."

Ceny dostali nejen ti, kterým drak létal nejvýše, nejdéle nebo si ho dokonce doma vyrobili. Odměny se dočkali i ti nejmenší účastníci. Pro všechny bylo také připraveno opékání buřtů.

Tento rok převažovali jednoznačně kupovaní draci. Ti doma vyrobení byli posuzovaní hlavně podle vzhledu a létání nebylo podmínkou jejich ocenění.
Vysoká návštěvnost, která byla podle předsedkyně i loni svědčí o tom, že děti ocení i jinou náplň volného času než je sezení u počítače. „Jsou tu nejen pcherské děti, ale i kladenské a z okolních obcí, dokonce i z Loun. Většinou se  jedná o naše známé ze školy, školky a další přátele," uvedla Zuzana Smrkovská.
Pcherské maminky začínaly jako sdružení maminek na mateřské dovolené, které pořádalo akce pro jejich děti. „Pak se k nám přidali babičky a dědečkové a teď jsou to akce už pro celou vesnici, kdy se lidem snažíme nabídnout nějaký program a dát je i dohromady," dodala Smrkovská.

Kromě drakiády se sdružení podílí na rozsvěcení vánočního stromečku, pořádá Noc s Andersenem, Mikulášskou a podobně. Nejbližší další akcí je lampionový průvod, jenž se koná jedenáctého listopadu.