Lidé obvykle nechávají seznam svých přání za oknem, kde si ho osoba povolaná z nebe vyzvedne. Jak to dopadlo se děti dozvídají až u stromečku.
V Kladně však existuje Nebeská pošta, která přání nejen správně doručí, ale zařídí i Ježíškovu odpověď. Sídlí ve Středisku volného času Labyrint v Arbesově ulici.

Od včerejšího dne mohou rodiče i jejich potomci v Labyrintu poslat psaní pro Ježíška. Převezmou si jej andělé, kteří pracují v Nebeské poště. Tím však komunikace s Ježíškem nekončí. Každý od něj dostane odpověď, proto je důležité připojit k dopisu i zpáteční adresu.Nebeská pošta pracuje už šestnáctým rokem a chodí sem každý rok přes dvě stě dopisů.

Přání dětí jsou různá. „Mladší děti si přejí hlavně dárky, ty starší, které o Vánocích více přemýšlí, si přejí třeba zdraví pro někoho z bližních nebo zemi bez války,” uvedla organizátorka Nebeské pošty Ivana Peštová.Pro malé návštěvníky jsou připraveny omalovánky i sladká odměna. Na dopis jim zdejší andělé nejprve nalepí speciální známku a orazítkují ho.

Rodiče se s dětmi každý rok vrací. Již pár minut po zahájení provozu pošty přišlo několik dětí, mezi nimi i Kačenka, která je tu s maminkou už potřetí a přinesla si pečlivě připravený dopis. Ten ale můžete napsat i na místě, pro takové případy jsou tady také vybaveni a dopisní papír i s obálkou jsou návštěvníkům k dispozici.

Nebeská pošta v Labyrintu funguje ve všední dny od 15 do 17 hodin až do devátého prosince. Poštovné činí 30 korun.