Již delší čas bylo ticho po pěšině. Peníze došly a francouzská firma si vysloužila za nedodržení smlouvy milionovou pokutu. Ze záměru společnosti Jacomelli, která se posléze přejmenovala na T&J Real Estate Investment, zbylo Na Hájích už jen nevzhledné torzo kovový skelet jakési budoucí továrny.

Pozemek o rozloze zhruba 5,5 hektaru, získali investoři za cenu sice o něco nižší, než je v místě obvyklé, ale museli zlikvidovat opuštěné budovy po zaniklé společnosti Klatos, zaplatit sanaci a vyrovnat se s ekologickou zátěží.

Od čtvrtka je vše jinak. Protože se Francouzi velmi zadlužili, byla na jejich majetek nařízena exekuce. Rozestavěný areál Na Hájích šel do dražby s vyvolávací cenou 18,6 milionu korun bez DPH.

V aukci ho ve čtvrtek získal slánský podnikatel Josef Mička, jenž se zabývá logistikou. Dá se tedy předpokládat, že v areálu vybuduje sklady.

Podle informací Kladenského deníku měl podnikatel o prostory zájem již v minulosti. Francouzi mu původně stavěli dokonce jednu halu takzvaně na míru. Tu ale nedodělali. Podnikatelský záměr bude muset nyní dokončit Slaňák sám.

Lidé ze sousedství areálu i manažer rozvoje města Milan Grohmann kvitují s povděkem, že pozemky získal člověk, který má k městu vztah a přináší práci místním lidem. „Podnikatele známe a o jeho aktivitách víme. Je dobře, že to vydražil někdo zdejší," vyjádřil se Grohmann.