Například pracovnice čerpací stanice Shell na rychlostní silnici u Slaného uvedla, že v současné době mají všech typů dálničních známek mají dost, ovšem v uplynulých dnech zaznamenali výpadek, kdy roční známky na půl dne došly. „Není se čemu divit, lidé nechávají nákup známek na poslední chvíli a pak přijede třeba padesát šedesát aut najednou a všichni chtějí pochopitelně známky," řekla žena.

Celoroční dálniční známku řidiči nekoupili ani na čerpací stanici v Novém Strašecí. „V pondělí nám jich přišlo kolem pětasedmdesáti, teď ve středu už nemáme žádnou. Lidé nám to vyčítají, ale nové známky jsou v prodeji od prvního prosince, na jejich zakoupení měli dva měsíce," sdělila Alena Bajglová. „Pořád však máme desetidenní a měsíční, pokud řidič skutečně potřebuje na dálnici vyjet, může si u nás koupit alespoň krátkodobou," dodala zaměstnankyně benzinky.

Pracovnice stanice AV Tank Stehelčeves potvrdila, že i na této pumpě zaznamenali několikahodinový výpadek v zásobě ročních dálničních známek, které byly ovšem záhy doplněny. Zvláště v těchto dnech se jich u nich pumpě denně prodá padesát i více kusů.

"Domníváme se, že vyprodání známek může být zapříčiněno i tím, že naši oblast zásobuje jeden dodavatel, takže následně zmizí ve stejnou dobu známky i na okolních stanicích,"usoudila žena. Osobně zaznamenala v poslední době i zvýšený zájem o dálniční známky krátkodobé. Patrně prý kvůli současnému množství policejních kontrol.

Jistotu při shánění dálničních známek mají lidé, kteří si je zajdou koupit na poštu. Tak to například udělal řidič Radek Martinovský. „Ani jsem nezkoušel kupovat dálniční známku na benzince. Rovnou jsem šel na poštu na Masarykově náměstí ve Slaném a tam jsem si ji bez problémů koupil," uvedl muž.

Stejně jako zájem o dálniční známky stoupá počet případů jejich padělků. Jak uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová, Kladenska se to zatím netýká. „Při silničních kontrolách letos zatím policejní hlídky nezaznamenaly žádný případ falešných dálničních známek," vyjádřila se mluvčí Šteinerová.