Z dosud nezjištěných příčin se v úterý po šestnácté hodině střetl osobní automobil Peugeot s nákladním vozem Renault jedoucím z kopce od Pcher.
Obrovský kolos naložený dřevěnými prkny pod sebe malý automobil doslova nahrnul a vozidlo rozmačkal o strom u cesty. Spolujezdec v peugeotu neměl žádnou šanci na přežití. Zaklíněného pětadvacetiletého řidiče vyprošťovali z vozu přivolaní hasiči déle než hodinu. Do pražské nemocnice ve Střešovicích byl transportován vrtulníkem.

Velké štěstí měl muž z náklaďního vozidla. Auto se při střetu převrátilo na bok, řidič ale vyvázl bez zranění. Co bylo příčinou nehody na suché vozovce, kudy prý navíc nejelo v inkriminovanou dobu žádný jiný automobil, vyšetřují policisté. Podle vyjádření slovenského řidiče náklaďáku mělo údajně osobní vozidlo vjet do protisměru rovnou pod jeho kola. Tato verze je ovšem od počátku zpochybňována. Do protisměru se mohl zrovna tak dostat i on.

Celková škoda je vyčíslena na 800 tisíc korun. "Vzhledem k tomu, že je nejasná příčina vzniku havárie, žádáme všechny případné svědky, kteří projížděli, případně procházeli kolem, aby se přihlásili na linku 158," uvedla mluvčí kladenského okresního ředitelství policie Michaela Nováková.