Zhruba v pět hodin ráno se rozhodla dvě mláďata divočáka zkrátit si cestu přes silnici z Kladna do Prahy. Z pole vyrazila přímo do středu komunikace, která byla přeplněná projíždějícími vozidly. Bohužel dál než pár metrů nedoběhla.

Na rychlostní silnici R7 zavinila přebíhající zvířata havárii tří osobních automobilů. Projíždějící Peugeot 206 srazil divočáky, kteří nečekaně vyběhli z krajnice vozovky. Následně do prvního vozidla, které obě zvířata usmrtilo, najel druhý řidič a třetí to také už bohužel neubrzdil.

První dva havarované vozy utrpěly menší škody, které neměly vliv na pojízdnost. Oba řidiči z havárie po sepsání nutného protokolu bez dalších postihů odjeli. Třetí řidič havarovaného vozidla bohužel dopadl nejhůř. „Viděl jsem, jak projíždějící vůz narazil do zvířat a obě bezvládně klesala k zemi. Nestačil jsem ale už zabrzdit a narazil jsem do druhého vozidla,“ řekl nešťastný řidič.

„Mám zcela zničené auto a přijdu o tři hodiny později do práce, protože tady čekám už druhou hodinu na odtah. Navíc jsem ještě dostal pokutu za nedodržení bezpečné vzdálenosti ve výši dvou tisíc korun,“ dodal.

Vozidla srážkou zablokovala oba dva jízdní pruhy rychlostní silnice. Jak směrem na Prahu, kde bylo epicentrum celé havárie i s ležícími mrtvolami mladých divočáků, tak směrem na Kladno. Ihned po havárii se vytvořily v obou jízdních pruzích dlouhé kolony. Automobily projížděly kolem havárie s vysokou opatrností krajnicemi vozovky. Po příjezdu policie byla doprava řízena zipovitým způsobem přes oba dva jízdní pruhy. Kolem sedmé hodiny ranní byla silnice znovu bezproblémově průjezdná.

„Při této dopravní nehodě vznikla celková škoda v hodnotě 135 tisíc korun,“ sdělil nadpraporčík Zdeněk Chalupa z policie Praha-venkov.
„Naštěstí nikdo kromě selat nebyl zraněn,“ dodal.

Jana Nováková