„Dnešní společnost se bez elektronické komunikace již neobejde. Snažíme se co nejvíce informací uveřejnit na webových stránkách nebo facebookovém profilu. Lidé si na tento způsob komunikace zvykli, je jednoduchý, rychlý a podle mne i stírá určitou zakořeněnou bariéru mezi občany a úřadem, " řekl kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Pro představitele Pleteného Újezdu bylo první místo v soutěži velkým překvapením. „Z prvního místa ve Středočeském kraji jsme nadšeni, nikdo z nás takhle vysoké umístění nečekal. Přihlásili jsme se s tím, že zkusíme štěstí a uvidíme. Vůbec jsme totiž netušili, co od soutěže očekávat," řekl Kladenskému deníku starosta Jaroslav Kolbek.

Skutečnost, že by v malé obci ležící jižně od Kladna usnuli na vavřínech, nehrozí. „Už přemýšlíme o tom, co do budoucnosti na našem webu změnit, protože bereme jako povinnost se v příštím roce do soutěže opět přihlásit a pokusit se vítězství obhájit," dodal Jaroslav Kolbek.

Nové webové stránky obce, které jsou v provozu zhruba rok, ale žádná radikální změna nejspíš nečeká. „Samozřejmě se budeme také snažit inspirovat ostatními obcemi. Na stránky jsme nově umístili anketu, která by měla sloužit k tomu, abychom zjistili, jakou část našeho webu návštěvníci nejčastěji používají. Tím bychom se chtěli řídit při případné úpravě," informovala referentka obce Magdalena Wolfová. Podle ní stránky obce slaví úspěch zejména díky své jednoduchosti a přehlednosti.

V případě Pleteného Újezdu nejsou webové stránky vedeny jen z povinnosti, jejich tvůrci se snaží poskytovat uživatelům co nejvíce možných informací, přitom si velmi zakládají na jejich aktuálnosti.

„Nejen pro své občany navíc zveřejňujeme informace, které bychom podle zákona ani zveřejňovat nemuseli. Jedná se například o zápisy z veřejného zasedání obce či smlouvy," nechal se slyšet Jaroslav Kolbek. Občané jsou navíc okamžitě informováni, když na webu přibude nějaká aktualita.

„Ti, kteří u nás zaregistrováni, jsou ihned informováni právě pomocí e-mailu," vysvětlila Magdalena Wolfová.

Jan Brabec