Pobyt v přírodě, turistiku či koupání v řece Berounce připravili organizátoři například na Křivoklátě, stejně tak v Plzeňském kraji pod zříceninou hradu Buben.

Letní dětský tábor Lesanka na Domažlicku je také zárukou kvality, jelikož se zde děti rekreují ve skupinách a oddíly jsou věkově namíchané. Další oblíbenou destinací pro školáky z Kladenska je Sezimovo Ústí, kde se mohou těšit na celotáborovou hru a sportovní aktivity.

Hříběcí na Pelhřimovsku zase slibuje dětem řadu výletů, sporty, ale i výtvarné činnosti jako třeba oblíbené batikování. Poněkud netradiční je v téže lokalitě tábor se zaměřením na airsoft, kde budou

účastníci svádět bitvy v maskovaných oblecích a se speciálními pistolemi. Kromě zájezdů mimo region se velké oblibě těší každoročně tábory v nedalekém Libušíně, kde se děti věnují především jezdeckému sportu.

Nechybí ale ani nabídka pobytů u moře v Itálii a v sousedním Německu, kde si účastníci procvičí jak němčinu tak angličtinu. Rodiče by ovšem neměli váhat. Více jak třetina nabízených táborů už je obsazená.

Na své si přijdou také děti ze Slaného a okolí, kde je zárukou kvality, léty prověřenou, Dům dětí a mládeže Ostrov.

Tradičně mohou děti vyjet na tábor La Venta v Tisu u Blatna, další je v nedalekém Bílichově, Za koňskou hřívou se vydají s instruktory

do Orlických hor. V nabídce je i příměstský fotografický tábor. Na své si přijdou dále milovníci vody. Ti zdatnější se mohou přihlásit na sjíždění Lužnice. Vyznavači divokého západu si užijí dobrodružství ve westernovém městečku.

Pro milovníky zdravého životního stylu je určený ekologický tábor na farmě na Vysočině, kde se děti budou starat o zvířectvo a ještě pomohou s výrobou mléčných produktů.

Kromě dvou velkých subjektů jakými jsou Labyrint Kladno a Ostrov Slaný, pořádají dětské tábory ještě i další organizace a jednotlivci. Ve Slaném se tak k moři podívají s oblastním spolkem Českého červeného kříže zájemci například do Itálie. Zájezd je koncipován jako rodinná dovolená, kam nejčastěji jezdí děti s maminkami a kamarádkami.

Další zajímavé letní podniky připravuje například Dětská organizace Sluníčko ve Slaném. Jejich základna se nachází v krásném prostředí křivoklátských lesů poblíž dvou velkých rybníků Horního a Dolního Fikáče u Jesenice.

Zájemci si mohou vybrat 
z několika turnusů. Ať už Z pohádky do pohádky, Kdo přežije nebo Ztraceni v džungli. Svoje tábory pořádají i skauti. Slánští mají svoji základnu 
v Krtech, opět na Jesenicku.

Některé počiny si berou 
v současnosti na svá bedra i cestovky. Oblíbeným je tak zejména pro kladenské děti pobyt na táboře v Rakousích 
v Českém ráji (někdejší tábor bývalé kladenské poldovky), kde mají pro děti každoročně jinou celotáborovou hru.