Údajně za nastalou situaci může vyhořelá trafostanice, ovšem podle vyjádření mluvčí středočeských hasičů Lenky Kostkové hasiči v noci u žádného takového požáru nezasahovali.

Výpadek zkomplikoval také provoz pivovaru v Zichovci. "Měli jsme zde školení a nemohli jsme lidem ani ohřát kávu, jelikož v kuchyni je vše na elektriku včetně kamen. Svíčková, kterou chystáme k obědu, bude místo v poledne v 13 hodin. Slyšel jsem, že prý někde vyhořela trafostanice," vyjádřil se Ivan Husák, starosta obce a majitel pivovaru.

V Klobukách byla bez proudu pouze část obce. "Bydlím v Kobylníkách a zde elektřina jde. Ovšem v Klobukách měli s proudem problémy. Nahodili ho, že šel třeba půl hodiny a zase spadl. Ráno jsem volala na ČEZ, kde mi řekli, že o výpadku vědí, ale co se stalo, to mi nikdo neřekl," uvedla klobucká starostka Soňa Ottová.

Nastalá situace mnoha rodinám zkomplikovala den. "Nemohla jsem vyprat, v lednici máme dort, to naštěstí chvíli vydržel, děti se nemohly koukat na televizi. S obědem jsem starosti neměla, jelikož máme plynová kamna. Spíše mě trápílo, že bychom byli bez vody, protože máme studnu a čerpadlo je také na elektriku," okomentovala Kladenskému deníku mamka dvou dětí Lenka Podroužková z Bílichova.

Pozdenští měli výpadek proudu jen ráno. "Kolem osmé hodiny nešel proud zhruba hodinu a půl," uvedla starostka Pozdně Jitka Cífková. Stejné to bylo i v Kutrovicích, kde byli bez zdroje pouze ráno.

Dvě hodiny bez produ byli také obyvatelé Neprobylic. "Ráno to nešlo tak dvě hodiny. Pak proud několikrát nahodili a vždy vypadl. Zhruba od desáté hodiny už funguje normálně," popsala starostka Neprobylic Marie Holubová.