Jelikož v Neprobylicích rezignovali hned dva zastupitelé, bylo potřeba za ně zvolit náhradu. Tamní starosta Jiří Louda svůj post obhájil. „Čeká nás nejméně měsíc pořádný fofr. Potřebujeme schválit rozpočet, jelikož jsme dosud pracovali pouze s rozpočtovým provizoriem,“ potvrdil starosta Jiří Louda.

Prioritou Neprobylických je, se pustit do rekonstrukce chodníků, vybudovat přechody pro chodce a zastávky. „Dopravní situace je u nás navíc ztížena tím, že na sousední silnici I/7 se pracuje na mostě v Kutrovicích a všechna doprava míří nyní přes nás, což bude trvat do konce roku, obrátili se i na dopravní inspektorát, aby nám nějak pomohli, protože situace je neúnosná a nebezpečná hlavně pro děti,“ řekl starosta Louda.

V nedalekém Plchově mají po březnových volbách také nové zastupitelstvo a s ním i novou starostku. Předchozí starosta Václav Mikulecký se rozhodl již ve své funkci nepokračovat, v následujícím období počet zastupitelů klesl v obci pod zákonnou mez a ze sedmi zůstali pouze čtyři. Byly proto vyhlášeny předčasné volby, aby obec nemusela pracovat pouze s rozpočtovým provizoriem. Novou starostkou Plchova byla zvolena Kateřina Tučková. „Naší prioritou je nyní dokončení projektu kanalizace a čistírny odpadních vod,“ sdělila starostka.

I bez voleb vystřídali vedení obce před pár týdny také v Kmětiněvsi. Dosavadní starosta Luděk Kvapil zastával svůj úřad dvaadvacet let. Jak sdělila Kladenskému deníku nově zvolená starostka Markéta Němečková, starostu Kvapila odvolalo zastupitelstvo pro ztrátu důvěry. „Více bych se k záležitosti vyjadřovat nechtěla,“ potvrzuje nová starostka, devětadvacetiletá maminka na mateřské dovolené. „Jednou z našich priorit je přivedení inženýrských sítí k osmi parcelám, které obec prodala pro rodinnou zástavbu. V dalším období bychom rádi, kdyby se nám podařila vybudovat kanalizace. Což je investice nejméně za třicet milionů korun, přičemž rozpočet obce je kolem sedmi milionů korun,“ dodala.

Na to, proč dosavadní starosta ztratil důvěru zastupitelů, se zeptal Kladenský deník přímo jeho. „Pro mě je důležité, že jsem neztratil důvěru svých voličů, kteří mi dali ve volbách hlasy. Přestože jsem avizoval, že volební období asi i pro zdravotní problémy nedokončím, odvolali mě. Naposledy jim vadilo, že služební vozidlo parkuji u sebe na dvoře. Jindy mě zase zastupitelé nechali prověřovat, zda jsem nepořídil předraženě vybudování rybníka, což se nepotvrdilo. Naopak jsem stovky tisíc obci ušetřil. Za roky svého působení se mi povedla spousta věcí, na které jsem pyšný. Mrzí mě jen to, že mi nedokázali ani poděkovat,“ sdělil bývalý starosta Kmětiněvsi Luděk Kvapil.