Podle informací předsedy Odborové rady Poldi Kladno Richarda Mosra v pátek firma začala se čtyřdenním zpožděním mzdy za červen na konta zaměstnanců konečně rozesílat.

„Ačkoli nám bylo slíbeno, že budeme mít své výplaty na účtu vždy jedenadvacátý den 
v měsíci, peníze stále nejsou," řekl v úterý Kladenskému deníku jeden z pracovníků hutí.

„Vedení společnosti se nám opět vysmálo. Přitom, co se týká finanční stránky podniku, špatně na tom asi nebude, jelikož před několika dny nakoupili ve velkém množství materiál za minimálně čtrnáct milionů korun," míní zaměstnanec. Šéf odborářů Richard Mosr ve čtvrtek o situaci jednal s výrobním ředitelem (pozn.: generální ředitel byl před časem odvolán a nový ještě nebyl jmenován).

„Sdělil mi, že firma nedostala očekávané finanční 
prostředky, proto vyřizuje 
u majitelů společnosti překlenovací úvěr, který by měl pokrýt požadavky zaměstnanců. 
V pátek jsem byl informován, 
že se tak stalo," uvedl Mosr.

Na příští týden mají odboráři sjednánu schůzku se zástupci zaměstnanců. Na ní budou hledány další cesty vedoucí k tomu, aby se podobné problémy už neopakovaly. Vyloučen není ani razantnější,než jen desetiminutový protest.

„Jsme také připraveni zaslat vedení společnosti otevřený dopis," konstatoval předseda odborové rady.

Červnové mzdy byly v řádném termínu vyplaceny zhruba polovině ze 430 zaměstnanců podniku. Zpravidla těm, kteří pobírají nižší platy. „U zaměstnanců to vyvolává nevoli, neboť odborníci ve svých profesích na plat čekají a méně kvalifikovaní pracovníci ho dostávají včas. Projevuje se to také tím, že dříve byl velký zájem o přesčasy, který prakticky zmizel," poznamenal Richard Mosr.

Paradoxem je, že největší zájem stávkovat a protestovat by teď mohl mít management firmy. Na jeho mzdy se totiž podle dostupných informací dostane nejpozději.