Nemocnici Slaný chybí na koupi MLS laseru 249 500 korun a chce tyto peníze získat právě prostřednictvím benefičního koncertu. Ten se bude vysílat 9. května od 17:00 hodin na regionalnitelevize.cz a zároveň na YouTube kanále a Facebooku Nemocnice Slaný. Mezi účinkujícími bude například David Koller, Pokáč, Jaroslav Svěcený, kapela Poetika, ale i Jitka Smutná, Karel Roden nebo Martin Písařík.

Natočení koncertu umožnilo pražské Divadlo Ungelt. Natáčelo se v divadle HogoFogo v Drážkově na Příbramsku za přispění umělecké ředitelky Gabriely Falcové, která se ujme i moderování večera ve dvojici s ředitelem Ungeltu Milanem Heinem. Všichni zúčastnění byli podle vyjádření nemocnice řádně testování či očkovaní.

Hlavním iniciátorem akce je lékař slánské nemocnice Matěj Falc, který stojí i za iniciativou #OPĚTSPOLU na podporu očkování. I k té vznikl klip se známými umělci.

David Koller
Doma už mám uklizeno, šel bych ven, říká zpěvák Koller v klipu slánské nemocnice

Tvůrci věří, že spojení zdravotnictví a kultury velmi dobře funguje a budou rádi, když tímto koncertem zlepší náladu všem posluchačům.

Široká veřejnost má možnost přispět nemocnici na dárcovský účet: 262643217/0300.

Benefiční koncert pro slánskou nemocnici.Benefiční koncert pro slánskou nemocnici.Zdroj: Nemocnice Slaný