"Oznamujeme, že z provozních důvodů došlo k neplánovanému dočasnému uzavření porodnice, dětského a novorozeneckého oddělení. Gynekologického oddělení se přerušení provozu netýká. Ordinační doba dětské pohotovosti a ambulance bude uvedena na našem webu. Velmi se omlouváme našim budoucím maminkám i rodičům marodících dětí za komplikace. Je domluveno s kladenskou nemocnicí, že se jak o rodičky, tak o dětské pacienty postará, dokud vzniklou situaci nevyřešíme," informuje Nemocnice Slaný na svém facebookovém profilu.

Podle vyjádření města Slaného bude uzavření oddělení trvat do neděle 30. června.

Ve facebookové skupině s názvem Slánská porodnice se k důvodu dočasného uzavření vyjádřila primářka gynekologie Markéta Matoušková. "Vážené budoucí maminky. Velmi si vážíme vaší důvěry, kterou jste nám projevily tím, že jste chtěly v naší porodnici přivést na svět vaše děťátko. Bohužel akutně nám chybí atestovaný vedoucí lékař dětského oddělení a nemá ho kdo zastoupit. Momentálně porodnice nepřijímá maminky k porodu do 30.6. 2024. Vedení nemocnice pracuje na zajištění dalšího provozu. Moc nás tato situace mrzí a doufám, že se zdárně a hlavně brzy vyřeší. V naší těhotenské poradně se o vás dále postaráme, ale k porodu budete zatím muset jinam. Check in 20.6. a 21.6. nerušíme. Snažíme se na celou situaci pohlížet optimisticky. Držte nám palec," vysvětlila primářka na sociální síti.

Ordinační dobu dětské pohotovosti a ambulance:

Aktuální ordinační doba dětské ambulance a pohotovosti
Úterky 8 - 12 hod.
Pátky 8 - 12 hod.

Aktuální ordinační doba dětské pohotovosti
Pátek 21. 6. 16 - 23 hod.
Sobota 22. 6. 8 - 14 hod.
Neděle 23. 6. 8 - 14 hod.
Pátek 28. 6. 16 - 24 hod.
Sobota 29. 6. 00 - 23 hod.
Neděle 30. 6. 8 - 14 hod.

Jak uvedla mluvčí Masarykovy nemocnice v Rakovníku Eva Milerová, budoucí maminky nemusí mít důvod k obavám. "Vzhledem ke vzniklé situaci v porodnici ve Slaném jsme připraveni přijmout nastávající rodičky z této oblasti do péče i naší porodnice v Rakovníku, a to i bez nutnosti registrace," sdělila mluvčí Milerová.