Jak zjistil Kladenský deník, chod oddělení byl přerušen z důvodu pracovní neschopnosti primáře dětského oddělení Jiřího Havránka, kterého aktuálně nemá kdo zastoupit. Vedení nemocnice i tak ujišťuje, že intenzivně pracuje na tom, aby se oddělení podařilo stabilizovat co nejdříve. „Personální situaci na dětském oddělení řešíme a v dohledné době vyřešíme. Je pochopitelné, že provoz tak malého oddělení jako je dětské/novorozenecké závisí na přítomnosti či nepřítomnosti primáře, a to v každé nemocnici,“ sdělil ředitel Nemocnice Slaný Štěpán Votoček.

Jelikož nemocnici provozuje město a na její modernizaci plynou nemalé finanční prostředky z obecní kasy, veřejnost je velmi citlivá na to, že zařízení omezuje provoz opakovaně. Nedávno  odešlo i několik kvalitních lékařů a na několika odděleních stále chybí.

Jak hodlá vedení města zaměstnaneckou krizi v nemocnici řešit? K otázkám se vyjádřil starosta Slaného Martin Hrabánek.

„Situace s uzavřením oddělení není výjimečná a k obdobnému uzavření došlo i v loňském roce. Letos ke klasickému čerpání dovolených přibyl i fakt, že primář dětského oddělení je v pracovní neschopnosti, což zřejmě prodlouží uzavření oddělení. I proto se vedení nemocnice snaží získat dalšího plně kvalifikovaného lékaře a zdá se, že se to podaří. Obdobně se podařilo vyřešit v minulosti situaci na jiných odděleních, takže odmítám tvrzení, že kvalitní doktoři odchází. Naopak se jako město a vedení nemocnice snažíme společně vylepšovat podmínky pro práci zdravotníků a pravidelně investujeme desítky, až stovky milionů korun. I díky tomu se daří udržet chod nemocnice s komplexní strukturou oddělení,“ zdůraznil starosta.

Podle personální inzerce je přesto zřejmé, že slánský špitál poptává v těchto dnech nejen zástupce primáře dětského oddělení, ale i lékaře pro ortopedicko-traumatologické oddělení, atestovaného lékaře na chirurgické oddělení a v neposlední řadě doktora na rentgenologické oddělení.

To, že lékaři různých odborností schází dlouhodobě, potvrzují i v sousední kladenské nemocnici, kam je v minulosti nedokázal přilákat ani tučný náborový příspěvek převyšující půl milionu korun. Tamní personální oddělení shání aktuálně lékaře řady specializací. Nastoupit ihned mohou i do Kladna lékaři na oddělení kožní, rehabilitační, dětské, chirurgické, gynekologické, urologické nebo stomatologické.

Aktuální ordinační doba dětské ambulance a pohotovosti Nemocnice Slaný

Úterky 8 - 12 hod.

Pátky 8 - 12 hod.

Aktuální ordinační doba dětské pohotovosti

Pátek 21.6. 16 - 23 hod.

Sobota 22.6. 8 - 14 hod.

Neděle 23.6. 8 - 14 hod.

Pátek 28.6. 16 - 23 hod.

Sobota 29.6. 8 - 23 hod.

Neděle 30.6. 8 - 14 hod.