Vzhledem k tomu, že primář dětského oddělení se tehdy nechtěl k případu vyjadřovat, protože ošetřující lékař chlapce byl čtrnáct dnů pracovně mimo nemocnici a nebylo prý možné se s ním spojit, plné vysvětlení nočního nedorozumění poskytla Kladenskému deníku nemocnice až nyní.

„I přesto, že vedení nemocnice lékaře obhajuje, mně při příjmu řekl, že Dominik zvrací v důsledku toho, že asi něco špatného snědl. Případné podezření na zánět slepého střeva neměl a řekl, že můžeme odjet domů. Sama jsem si prosadila, aby syn v nemocnici zůstal. Co bych s ním doma v křečích dělala? To bylo velké štěstí, protože mu hned ráno slepé střevo operovali a všichni najednou pospíchali. Na vyndání stehů jsme šli raději do Slaného a o den dříve, protože kluk měl na břiše bouli. Tam z něj vyteklo hodně hnisu, ale říkali, že se to stává,“ uvedla Iveta Brázdová.

„Pacient byl přijat devatenáctého listopadu v 1.30 hodin ráno. Dle dostupné lékařské dokumentace bylo přijetí k hospitalizaci promptní a bez profesních chyb. Službu konající lékař po oslovení uvedl, že důvod k přijetí nezpochybňoval a nijak se hospitalizaci dítěte nebránil. Nesoulad mezi tvrzením matky a přijímajícího lékaře lze hledat ve skutečnosti, že zdravotní stav dítěte si vyžádal vyhledání lékařské pomoci v nočních hodinách a tato skutečnost nepochybně ovlivnila emocionální vnímání matky nemocného dítěte,“ uvedl zástupce ředitele Oblastní nemocnice Kladno David Homer. Podle jeho slov byl další objektivní skutečností fakt, že chlapec byl do rána téhož dne kompletně laboratorně vyšetřen, provedeno ultrazvukové vyšetření břicha a na jeho základě stanovena diagnóza zánětu slepého střeva. Proto byl Dominik podle lékařů téhož dne v dopoledních hodinách operován. „I další průběh považujeme za zcela standardní. Po jednodenní stabilizaci zdravotního stavu na dětské jednotce intenzivní péče byl chlapec druhý den po operaci přeložen na oddělení dětské chirurgie. Zde byl nadále bez komplikací, neměl bolesti ani horečky, přijímal potravu ústy a jeho stav umožnil propuštění do domácí péče již dvaadvacátého listopadu,“ doplnil zástupce ředitele nemocnice. V každém případě odmítá, že by se jednalo o perforaci slepého střeva, jak se matka mylně domnívá, ale o běžný akutní zánět, jenž byl po medicínské stránce zcela odborně správně a včas vyřešen.

„Za vedení nemocnice lze říci, že k žádnému lékařskému pochybení rozhodně nedošlo. To, že matka k dalším kontrolám dochází do jiného zdravotnického zařízení, je její svobodné rozhodnutí. Nikdy samozřejmě nelze vyloučit určité komunikační nedorozumění mezi klientem zdravotnického zařízení a personálem. Osobně se podivuji nad tím, že celá záležitost týkající se výše uvedeného průběhu onemocnění byla medializována v tisku,“ uzavřel zástupce ředitele kladenské nemocnice David Homer.