GaRC návštěvníkům nabídne například prohlídku zařízení s odborným dohledem a výkladem. Dále je na programu možnost konzultace se sociální pracovnicí, která může poradit například rodinám, jež pečují o seniory. „Na programu jsou také ukázky rehabilitace a fyzioterapie s tím, že pokud bude mít někdo zájem, lékař ji předvede přímo na něm,“ uvedla zástupkyně ředitelky Kateřina Rydlová.

Kladenská nemocnice zájemcům nabídne podobný program jako v minulých letech. Návštěvníci si zde budou moci například nechat změřit tlak, cukr, nebo budou obeznámeni se základy první pomoci. „Zásadní krok jsme učili minulý pátek, kdy jsme podepsali smlouvu na pořízení nové magnetické rezonance. Uvést od provozu bychom ji chtěli začátkem června a rádi bychom tuto příležitost spojili s poklepem na základní kámen nové budovy nemocnice,“ sdělil důležitou novinku ředitel Otakar Mareš.

Prohlídka ambulancí i jiných částí nemocnice bude připravena také ve Slaném. „Kromě běžných úkonů jako měření tlaku zde bude připraven zajímavý stánek gynekologie a porodnice, kde se bude mimo jiné hovořit o prevenci rakoviny děložního čípku,“ řekla hlavní sestra slánské nemocnice Jiřina Syrová.