Slánská nemocnice bude od nynějška zachraňovat, co se dá. Kvůli tomu, že nemocnice v Lounech ukončí působnost svých interních a chirurgických oddělení pravděpodobně již k prvnímu únoru, budou se desítky pacientů z Loun obracet právě na Slaňáky.

Přestože ještě v pondělí i vedení lounské radnice omezení chodu špitálu popíralo, vše je nyní potvrzeno a většina obyvatel Loun je přesvědčena, že je to opatření likvidační a definitivní, které chce uskutečnit nové vedení nemocnice.

Díky tomu, že ale šuškanda mezi lidmi funguje spolehlivě, zdravotníci z Loun nečekali na oficiální sdělení svých nadřízených a již několik týdnů si pro jistotu shánějí zaměstnání v cca 25 kilometrů vzdáleném Slaném.

„Protože nám chybí střední zdravotnický personál zejména na odděleních ARO a JIP, určitě se pro takové lidi u nás místo najde. Mohu potvrdit, že se setřičky z Loun chodí ptát na zaměstnání již od počátku roku. Minulý týden jejich zájem značně zesílil,“ potvrdil včera ředitel Nemocnice Slaný Jiří Šimák. Podle svých slov má v tuto chvíli na stole žádosti nejméně deseti lidí.

I když by se mohla situace s omezením provozu nemocnice v devatenáctitisícových Lounech pro Slaný jevit jako kolapsová, takový stav zatím prý nehrozí a ve Slaném jsou na pacienty ze severu připraveni.

„Je pochopitelné, že lidé, kteří to mají k nám blíž například z Peruce, pojedou do Slaného a ne do Žatce. Naše kapacita je dostačujícíc a nevím, proč by to měli odnášet nemocní. Jsme ochotni přijmout každého, komu se v Lounech péče nedostane,“ doplnil ředitel Šimák, jenž se stejným sdělením předběžně zavázal při poslední schůzce i Karlu Horáčkovi z lounské záchranky.

„Doktor Horáček byl za mnou v úterý a domluvili jsme se na tom, že nám nemocné budou moci dle našich možností přivážet. V tuto chvíli platí, že žádného pacienta neodmítneme,“ ujistil veřejnost ředitel Nemocnice Slaný Jiří Šimák.

Více o situaci v Lounech čtěte ZDE