U příležitosti recepce zpěvačku panovnici osobně představil prezident Václav Havel. "7. dubna oslavím narozeniny a večeře s královnou byl ten nejkrásnější dárek, jaký jsem si mohla přát. Myslím tím dárek od pana prezidenta. Celé to na mě působilo jako nádherně zrežírované divadlo. Při představování královně jsem si připadala jako ve snách a nevěřila jsem, že před ní stojím opravdu já," svěřila se Lucie Bílá v březnu 1996 Večerníku Praha (předchůdce Pražského deníku - pozn. red.).

Jedinečné životní setkání zaznamenala Lucie Bílá i ve své poslední knize s názvem Posílám to dál. „Knížka zachycuje zhruba posledních patnáct let zpěvaččina osobního a tvůrčího života. Jsou v ní ale i snímky zajímavých osobností s nimiž se setkala nebo spolupracovala. A tak nechybí ani fotografie s královnou Alžbětou II. Kniha zachycuje i Lucčin osobitý pohled na svět, na mezilidské vztahy, výchovu syna, a v neposlední řadě život a smrt naší milované maminky,“ řekl zpěvaččin bratr a manažer Karel Zaňák.

Královna se svým chotěm princem Philipem pobývala v Česku od středy 27. do pátku 29. března. Na Pražském hradě tehdy sedmdesátiletou Alžbětu II. přivítal tehdejší český prezident Václav Havel. Panovnice svému hostiteli předala Velkokříž britského Řádu Lázně, jedno z nejvyšších britských vyznamenání. Havel dekoroval královnu řádem Bílého lva první třídy s Řádovým řetězem, který přísluší jen hlavám států.