I přesto, že je situace vyhrocená, vedení kladenské nemocnice odmítlo jednat o možném hromadném návratu šesti neurologů, kteří ze zařízení na konci února odešli.

Lékaři si vymiňovali, aby s nimi management jednal jako s celkem. Ředitelka Kateřina Pancová toto ale pro přetrvávající názorové neshody odmítá a chce s doktory hovořit pouze individuálně. Těm se to nelíbí.

Nová jednání o možném návratu neurologů měla začít v pondělí odpoledne a vyvrcholit včera. Vše ale skončilo fiaskem. Ředitelka trvala na svém a k jednání partu příchozích lékařů nepřizvala.

„Bylo domluveno, že dojde k hromadnému setkání, které jsme iniciovali my, za účasti dvou primářů z jiných oddělení. Společná schůzka byla ale krátce před jejím započetím ze strany paní ředitelky zrušena. Ta ani nepovažovala za nutné nám to sdělit osobně,“ řekl neurolog a odborář Jiří Sedlák, jenž nedávno z nemocnice odešel. Jelikož ředitelka nebyla v úterýk zastižení, vyjádřil se k situaci ekonomicko – obchodní náměstek ONK Jaroslav Pokorný.

„Byl jsem u toho v pondělí přítomen. Protože máme rozjednané nějaké nové lékaře a není možné přijmout zpět všechny ty, kteří odešli, chtěli jsme si promluvit s každým zvlášť. To ale skupina bývalých nemocničních doktorů odmítla. Sebrali se a odešli,“ vysvětlil nedorozumění Pokorný.

Kladenskému deníku dále sdělil, že personální krize by mohla být zažehnána co nevidět.

Tři zcela noví lékaři prý vedení špitálu již přislíbili, že jsou ochotni nastoupit v ONK do pracovního poměru. S nejvyšší pravděpodobností to bude od prvního května.

„Jak jsem řekl, ani nadále se nebráníme nabrat zpět některé lékaře, kteří od nás odešli, ale opravdu chceme jednat s každým zvlášt. V případě oboustranného zájmu je přijmeme klasickým způsobem jako každého nového zaměstnance,“ uzavřel náměstek ONK Jaroslav Pokorný.

Neurologie funguje v Kladně v nedávno otevřeném pavilonu (10. března) Centra akutní medicíny. Jeho výstavba, včetně vybavení, stála 1,4 miliardy korun. Nový pavilon je nyní centrem nemocnice.

Soustředí se v něm nejnáročnější medicínské disciplíny – operační sály, centrální příjem, ambulance, jednotky intenzivní péče či ARO. Na specializovaném pracovišti – neurologii nyní působí pouze pět z původních jedenácti lékařů.

Kvůli krizovému režimu je nyní uzavřeno jedno ze dvou lůžkových oddělení neurologie a iktové centrum pro nemocné postižené mozkovou mrtvicí. Záchranáři dočasně vozí pacienty s cévními příhodami do pražských nemocnic.