Diplomatka zavítala na Kladensko proto, aby poděkovala pracovníkům centra ekologické výchovy za to, jak skvěle odvádějí svoji práci a dokázali efektivně využít finanční prostředky Evropských hospodářských fondů a Norských fondů v rámci projektu Příroda člověku, člověk přírodě.

Také čtěte: Kladno hledá nová místa pro parkování aut

„Projekt za více jak sedm milionů korun má řadu aktivit. Je zaměřený na enviromentální vzdělávání, výchovu, osvětu pro děti a veřejnost. Druhá klíčová aktivita zahrnuje permakulturu a přírodní zahrady a třetí je zaměřena na ekologicky šetrné chovy hospodářských zvířat. Čtvrtá aktivita se věnuje záchranným stanicím, pátá včelařství a šestá, ve které se potkávají všechny ostatní, je naučná stezka. Naučná stezka má část přístupnou veřejnosti a má vlastní webové stránky," popisuje výčet činností manažerka projektu Dana Belušová z NSEV.

NSEV je navíc roky propojeno se sousedící záchrannou stanicí pro zraněné živočichy AVES a společnými silami se obě instituce podílejí na jedinečných aktivitách.

Norská velvyslankyně Siri Ellen Sletner v doprovodu svého mluvčího Terje Bjorna ocenila potřebnost podobných projektů jaké uskutečňují na Čabárně, i to, jakým způsobem na Kladensku pečují o přírodu a vychovávají mladou generaci.

Kromě setkání s hosty si Siri Ellen Sletner nenechala ujít návštěvu jednotlivých živočichů a pozorně naslouchala výkladu o jejich životních osudech. 

Nepřehlédněte: Mirka se i přes své vážné postižení cítí spokojená

Odměnou jí byl například pohled na překrásné sovice ale také přátelský pozdrav zachráněného krkavce, který se v AVESu natolik domestikoval, že příchozí zdraví lidským AHOJ!