Parní vlak do Lužné u Rakovníka vyjede v sobotu i neděli z pražského Masarykova nádraží v 8.08 hodin a pojede přes Bubny, Dejvice, Veleslavín, Hostivici, Kladno, Stochov, Nové Strašecí a Řevničov. Příjezd do Lužné je v 10.05 hodin. Zpět do Prahy se bude vlak vracet ve 14.55 hodin. V čele vlaku se vystřídají lokomotivy Papoušek a Bulík.

„Komu nebude stačit jízda do Lužné, může v sobotu i neděli absolvovat vyhlídkovou jízdu parním vlakem do Stochova. Ten odjíždí z Lužné půl hodiny po poledni a zpět se sem vrátí krátce před čtrnáctou hodinou. Ve Stochově si návštěvníci prohlédnou prezidentský salonek Masaryka," informoval mluvčí Českých drah Petr Pošta.

V muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka budou od 9.30 do 17 hodin otevřené všechny expozice. Návštěvníci si prohlédnou historické lokomotivy, vagony a drážní techniku. K vidění tu bude také lokomotiva Skaličák. Hostem na Prvním parním víkendu bude unikátní zahradní železnice Bayreuther Gartenbahn. Pro nejmenší bude připravený dětský koutek a chybět nebude ani občerstvení a možnost pořídit si literaturu a suvenýry se železniční tematikou.

Odjezdy vlaků (tam a zpět)

8.08 Masaryčka

9.17 Kladno 15.44

9.34 Stochov 5.26

9.43 Nové Strašecí 15.15
Lužná 14.55