VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová koncepce parkování ve Slaném je již hotová, někteří lidé ale nejásají

Slaný - Složitá, spletitá, dlouhodobě připravovaná a promýšlená nová koncepce parkování ve Slaném, která má od počátku řadu příznivců i odpůrců, už má finální podobu. Spis obsahující desítky stran i připomínek místních, včetně podnikatelů, dotáhli radní od dubna do podoby, jež bude platit s nástupem roku 2013.

22.9.2012
SDÍLEJ:

SLÁNŠTÍ PODNIKATELÉ jsou od počátku novou koncepcí spíše otráveni. Přestože úředníci zapracovali do dokumentů některé jejich připomínky a společně se několikrát sešli s vedením města, lidé se bojí toho, co praxe ve skutečnosti přinese.Foto: Foto: Deník/Kateřina Husárová

Dosavadní zavedené letité pořádky ve městě se tímto mění. Řidiči budou od nynějška stát v centru a přilehlých ulicích jen na místech k tomu určených, za což i náležitě zaplatí.

Od ledna bude další možností k zaparkování i bezobslužný plně automatizovaný parkovací dům. Přestože se vedení města a odbor dopravy nedokáží opatřením zavděčit všem, snažili se tvůrci koncepce najít kompromis, jenž zajistí, že centrum Slaného nebude umrtveno a přeplněno vozidly, která zde odstaví mnozí i na celé dny.

Nově bude zpoplatněno stání na Masarykově náměstí, v Kynského ulici, v Soukenické, na Komenského náměstí, ve Štechově ulici, Vinařického, Fričově a Na Hradbách. Zvláštní režim budou mít ulice Třebízského a Edv. Beneše. Zde bude časově omezené parkování regulované papírovými hodinami, které každý Slaňák obdrží zdarma jako přílohu měsíčníku Slánská radnice.

Ve všech vyjmenovaných lokalitách budou nově instalovány parkovací automaty takzvaný kanadský systém (jedno či dvouramenné sloupky s časomírou u každého jednotlivého vozidla), kam lze vhazovat mince prakticky od jedné koruny.

Pamatováno je i na zásobování, stejně jako na osoby s postižením. Změna parkování tak rozšíří nabídku stání oproti stávajícím 80 místům o dalších 96 pozic. Těm ale musejí ustoupit takzvaná rezidentní stání, která si dosud předpláceli celoročně na pěší zóně a okolí vesměs slánští podnikatelé.

Historické jádro města tak poskytne celkem 176 placených míst. Změny se dotknou i plateb. Hlavní parkovací automat na náměstí by měl poskytovat platbu už od 5 korun za čtvrt hodiny.

Náhradou za zrušená rezidentní místa pro obyvatele centra či podnikatele, by měla být předplacená parkovací karta, která bude přenosná a umožní stání kdekoli. Úřad jich vydá ale pouze 63 kusů. Karta stojí deset tisíc korun, tedy o tři tisíce více, než platili rezidenti dosud.

Možnost odstavit auto bude od ledna i v dokončeném parkovacím domě. Stání od 6 do 18 hodin vyjde řidiče na 20 korun. Noční paušál od 18 hodin do rána přijde na 50 korun. Denní permanentka 180 korun. Abonenti dále zaplatí v domě měsíční paušál ve výši 900 korun nebo 10 tisíc korun ročně.

Parkování v centru města:

Masarykovo náměstí: 90 parkovacích míst,2 zásobovací místa, 4 invalidní

Kynského ulice: 14 parkovacích míst, 5 zásobovacích, 1 invalidní

Soukenická ulice: 23 parkovacích míst, 5 zásobovacích, 2 invalidní

Komenského náměstí: 7 parkovacích míst

Štechova ulice: 25 parkovacích míst, 1 zásobovací, 1 invalidní

Vinařického ulice: 4 parkovací místa

Fričova ulice: 11 parkovacích míst

Na Hradbách: 2 parkovací místa

Autor: Kateřina Husárová

22.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Politická debata lídrů politických stran ve Středočeském kraji organizovaná Deníkem proběhla 4. října ve Všetatech. Andrej Babiš
98

Setkání s politiky voliče ve Všetatech ovlivnilo

Kladno volejbal cz - SK Volejbal Ústí nad Labem 3:0, Extraliga volejbalu, Kladno, 30. 9. 2017

Volejbalisté přemohli lázeňské šviháky

Kam na víkendový fotbal plus výsledky

Kladensko - Nabídka fotbalových zápasů v okrese Kladno. 

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Vypukne modrobílé peklo?

Kladno – Podruhé si před domácím publikem zahrají volejbalisté Kladna. A nebude to žádný pouťák. Jejich hosty budou v sobotu v 18.00 hodin hráči Karlovarska, jednoho ze spolufavoritů nejvyšší soutěže. 

Na Kladensku zvítězilo u většiny voličů Hnutí ANO 2011

Kladensko /FOTOGALERIE/ -  Lidé z Kladenska a Slánska vyšli už včera do volebních místností, aby využili příležitosti a ovlivnili budoucnost České republiky. Parlamentní volby skončily v sobotu ve 14 hodin. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení