První dodávka vozů tovární značky SOR, typ NS electric dorazila do Kladna v uplynulých dnech. „Jedná se o elektrobusy o standardní délce 12 metrů. Dalších osm kloubových elektrobusů dostaneme v průběhu července. Nové elektrobusy jsou v barvách kladenské městské dopravy, kde doplní dva již v současné době provozované elektrobusy,“ popsal Landa.

„Po instalování a oživení informačního systému a dalších komponentů budou autobusy jezdit celé léto ve zkušebním provozu, abychom se naučili pracovat s jejich nabíjením a vychytali případné nedostatky,“ dodal ředitel.

close V Kladně budou jezdi elektrobusy na zkoušku celé léto. info Zdroj: se souhlasem ČSAD MHD zoom_in V Kladně budou jezdi elektrobusy na zkoušku celé léto.

Cestující se budou s novými elektrobusy setkávat nejvíce na linkách 603 a 606. V rámci zkušebního provozu se tyto vozy objeví na všech městských linkách v Kladně. Dopravce tak získá komplexní provozní zkušenosti z různých koutů města.

„Ostrý start a plné nasazení elektrobusů je plánován na září, což je ideální čas s ohledem na návrat dětí do škol. S příchodem podzimu můžeme očekávat významné zlepšení kvality městské dopravy, které přinese nejen ekologičtější, ale i tišší a pohodlnější cestování pro všechny obyvatele Kladna,“ uzavřel Ludomír Landa.