Jednou z podstatných změn je také takzvaný noční víkendový rozjezd, tedy spoj, díky kterému se nejen Kladeňáci dostanou o víkendových nocích, o sobotách i nedělích zpět do svých domovů. Vlaky budou vyjíždět v půl třetí z pražského hlavního nádraží. Nyní odjíždí poslední vlak z hlavního města do Kladna půl hodinu po půlnoci. Ti, kteří ho nestihnou, mají smůlu.

„Ve spolupráci se Středočeským krajem jsme se domluvili na nových víkendových nočních rozjezdech. O sobotách a nedělích se přesně v půl třetí ráno rozjedou z pražského hlavního nádraží vlaky směrem do Kladna, Kolína přes Nymburk i Český Brod, do Berouna, Benešova u Prahy, Kralup nad Vltavou a do Mělníka. Lidé už nebudou muset chvátat o víkendu na poslední vlak v půl jedné, jako dosud,“ potvrdil na webových stránkách Českých drah náměstek primátorky a pražský radní pro dopravu Petr Dolínek.


Noční vlaky se setkávají s pozitivním ohlasem veřejnosti. Spoj ocení nejen ti, kteří se o víkendu večer pravidelně vracejí z pražských diskoték a klubů.

„Na nové jízdní řády zatím nemohu říct špatné slovo. Co jsem se zběžně koukal, tak mi většinou jedou spoje lépe, než jezdívaly do nynějška. Velmi vítám také plánované víkendové noční spoje z Prahy do Kladna. Občas se mi stávalo, že jsem poslední vlak nestihl, a tak jsem musel leckdy složitě hledat jiná řešení, jak se dostat domů. Myslím si, že mnoho lidí se ještě o změnu řádů příliš nezajímalo. Zatím jsem se ani nesetkal s nějakými negativními reakcemi ostatních cestujících,“ říká jeden z pravidelných cestujících na trase mezi Kladnem a Prahou. „Vlakem jezdím každý den, ale vůbec jsem se ještě nepodíval, jak to budou vlaky jezdit od neděle,“ říká Jaroslav, další z oslovených cestujících.


Pro obyvatele Kladenska jsou významné také změny na trati 093 z Kralup nad Vltavou do Kladna a na trati 120 Rakovník – Kladno – Praha. V případě první ze zmíněných tratí budou v pracovní dny ve večerních hodinách prodlouženy dva vlaky končící ve stanici Kladno-Ostrovec až do Kladna-Dubí, v opačném směru bude jeden spoj také prodloužen a bude tak výchozí již ze stanice Kladno-Dubí. 


Na trati 120 pak bude po celý nadcházející rok 2018 pokračovat výluka kvůli opravě Negrelliho viaduktu v Praze, vlaky proto budou i nadále začínat a končit na zastávce Praha-Bubny Vltavská. Na trati dojde k doplnění nabídky rychlých spojů ve večerních hodinách. Nový pár spěšných vlaků pojede denně ze zastávky Prahy-Bubny Vltavská do Kladna-Ostrovce a zpět.


„Zlepšujeme také současné přestupní vazby. Příkladem může být spojení z Kladna do Prahy přes Hostivici. Nově jsme upravili přípoje v Hostivici, aby osobní vlaky na Zličín, Smíchov a hlavní nádraží navazovaly na rychlíky a spěšné vlaky od Kladna. Cesta na Smíchov teď bude pro Kladenské rychlejší a celkově se zlepší přestupní vazby na všechny směry z Hostivice, tedy i na tratích do Rudné a Středokluk,“ uvedl radní Středočeského kraje pro oblast dopravy František Petrtýl.