První se týkají trati mezi Kladnem a hlavním městem. Na základě požadavku Prahy a Středočeského kraje bude v pracovních dnech na železnici z Masarykova nádraží do Kladna nahrazen první ranní vlak spojem ve večerních hodinách. Z ´Masaryčky´ spěšná souprava vyjede ve 21.02 hodin. Dosud první ranní vlak z Prahy do Kladna (ve 4.29 hodin) už nepojede. Prvním se tak stane spoj až v 5.15 hodin.

Na trati z Kralup nad Vltavou do Kladno nastanou jen dvě menší změny, a to rovněž na základě požadavku kraje. „Večerní vlak z Kladna na Ostrovec s odjezdem ve 21.45 hodin nově pojede i v pracovních dnech jako přípoj od nově zavedeného spěšného vlaku z Prahy. První víkendový ranní spoj z Kladna do Kralup pojede přibližně o 25 minut dříve, tedy z Kladna bude mít odjezd už ve 4.55 hodin. Nově tak budou zajištěny přípoje na rychlíky ve směru na Prahu i Ústí nad Labem," informoval mluvčí Českých drah Petr Pošta.

Na trati Kralupy nad Vltavou – Slaný – Louny nově pojedou spěšné vlaky z Loun do Prahy-Masarykova nádraží (v 5.28 hodin) a z Masarykova nádraží do Loun (v 16.20 hodin) jen v pracovních dnech.