Lanové centrum Pavouček bylo vybudováno za měsíc. Délka dráhy je 76 metrů a obsahuje 11 překážek a jeho provozovatelem budou Technické služby. „Jsem velice rád, že se nám daří oživovat lesopark Háje. Díky tomu, že jsme získali dotaci z fondu na rozvoj cestovního ruchu, mohli jsme se pustit do vybudování sportoviště. Centrum je určené dětem od pěti do dvanácti let,“ říká starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

O tom, že občané dlouhodobě chtějí investice do Hájů, svědčí i fakt, že v rámci participativního rozpočtu, do kterého se přihlásilo šest projektů, jsou dva vítězné určeny právě pro tuto lokalitu. „Kromě lanového centra Pavouček, se podařilo na základě jednoho z projektů vytvořit v lesoparku fotbalové hřiště o rozměrech 50x30 metrů a odpočinkovou zónu s herními prvky,“ připomíná starosta.

Druhým úspěšným projektem od občanů je pumptracková dráha. „Pro nás neznalé je to přírodní dráha, na které jsou různě vytvořené překážky a vyvýšená místa. Bude tak sloužit jak začínajícím jezdcům, tak mírně pokročilým. Vzniknou dva okruhy v délce 120 metrů. Město Slaný dráhu financuje v rámci participativního rozpočtu 240 tisíci korunami,“ dodává Hrabánek.