Miroslav Isteník hrál od konce 60. let s SK Kladno hlavně druhou nejvyšší soutěž, což byla v době federálního Československa hodně kvalitní soutěž. V mužstvu se setkal se skvělými trenéry a borci jako Josefem Jarabinským, Karlem Přenosilem, Jiřím Škvárou, Václavem Šreirem, Karlem Zikmundem, Miroslavem Bubeníkem, na konci kariéry pak i se současným předsedou klubu Petrem Brabcem, jenž na něho rád vzpomíná, protože „Mirek“ uměl mladým pomáhat a měli ho nejraději.

Isteník začínal kariéru v útoku a dával hodně gólů - nezapomenutelný byl třeba hattrick v dalekých Michalovcích, s přibývajícími lety se ale posouval dozadu a končil jako stoper.

Pak ještě nějakou dobu trénoval a docela úspěšně hlavně v Lokomotivě Kladno, ale později se soustředil na vybudování své firmy a z fotbalu se stáhl domů na Novostrašecko.

Fotbal hrávali také jeho dva synové, Marek dokonce za Slavii a Michal proslul spíš jako herec. Miroslav Isteník také v rozhovoru pro Deník před časem přiznal, že ke stáru ho víc než fotbal bavilo divadlo a rád jezdil rád zejména na synova představení do Brna.

Fotbalovou legendou SK Kladno zůstane navždy a zřejmě dlouho nepřekonaným rekordmanem. Chybět bude nejvíc rodině, ale i starým kamarádům ze skvělé party na eskáčku…