Na kouzlo novoroční noci zavzpomínal Michal Svoboda z Kladna, který se na první den nového roku již těší. „Na ohňostroj se s rodinou jezdíme koukat do Slaného, kde je vždy moc povedený. Každý rok se na náměstí sejde více lidí,“ řekl mladý muž.

Neutuchající zájmem o světelné efekty mají nejen obce, ale také firmy. Kladenskému deníku to potvrdil majitel společnosti, která se zabývá prodejem zábavní pyrotechniky a prováděním ohňostrojných prací, Václav Michalski. Podle jeho slov se za poslední dva týdny v práci nezastavil.
„Novoroční ohňostroje pořádáme v Unhošti, Velvarech, Novém Strašecí a ve Smečně. Dodáváme také pyrotechniku takzvaně určenou pro vlastní odpálení, kdy z volně prodejných materiálů, které tvoří základ každého ohňostroje, vše sestavíme a připravíme. Klienti si, obrazně řečeno, pouze škrtnou sirkou. Vždy se objeví nějaká zajímavá novinka, ovšem já pracuji převážně s osvědčenou klasikou. Každý výrobek musí být podroben schvalovacím řízením a to je velmi drahé. Proto jich není v tomto oboru tolik, ale samozřejmě se objevují. Některé letošní novinky mám už vyzkoušené. Pokud půjde vše podle plánu, já budu odpalovat unhošťský ohňostroj,“ popsal svůj novoroční večer Václav Michalski z Pleteného Újezdu.
Na zpestření pátečního večera se mohou těšit například obyvatelé Smečna, kde je vítání nového roku tradicí.

„Novoroční ohňostroje pořádáme tradičně vždy 1. ledna od 18 hodin na prostranství před smečenským zámkem. S částkou pro něj určenou počítáme již při tvorbě rozpočtu na rok dopředu. Efekty v hodnotě 20 000 korun trvají až čtvrt hodiny, což je podle mého názoru velmi slušné,“ starostka Smečna Pavla Štrobachová.

Také Velvarští budou 1. ledna od 18 hodin na náměstí Krále Vladislava zaklánět hlavu k obloze. „Ohňostroj máme na tuto hodinu naplánovaný kvůli dětem, aby se také mohly přijít podívat. Efekty jsou doprovázeny hudbou, čímž je celkový dojem umocněn,“ informovala starostka Velvar Jitka Linhartová.