Zúčastnilo se ho 14 rytířů lóry, které doplnili dva hráči z pořádajícího klubu Petasites. Lóra se v pivovaru hrála stejným způsobem jako při národním mistrovství, tedy tříkolově. Bojovalo se nejen o pěkné ceny, ale především o titul nového velmistra řádu. Stal se jím David Stříbrný (pravidelný reprezentant týmu Amálka), původem Kladeňák žijící nyní s rodinou ve Třtici.

Velmistrem ho pasoval jeho předchůdce Zdeněk Tintěra za dohledu prezidenta klubu Petasites Pavla Hauptmana. „Byla to vynikající akce. Turnaj byl skvěle herně obsazen. U stolu seděli samí těžcí soupeři. Pokud se nestane nic mimořádného, rád se příští rok zúčastním národního mistrovství v lóře, kde budu pasovat nového rytíře. Z vítězství v turnaji mistrů mám velkou radost," konstatoval nový velmistr.

Na druhém místě skončil Ladislav Hončík (Petasites) a na třetím Roman Korbel (rovněž Amálka). Pro páté mistrovské klání zvolili pořadatelé experiment, který měl co nejvíce eliminovat náhodu danou rozdáním, podobně jako je to například v bridži. „V každé hře dostali hráči u všech čtyřech stolů identicky seřazené karty.

Pro každou jednotlivou hru v táliích ovšem jinak. Stálo nás to osm hodin práce všechny balíčky karet předem připravit, ale podstoupili jsme to, abychom zjistili, jakou roli hraje v lóře rozmíchání a rozdání karet a kdo si ve stejné situaci dokáže lépe poradit," řekl mluvčí klubu Jiří Máňa Januš. S výsledkem experimentu by se měli v dubnu seznámit účastníci dalšího ročníku národního mistrovství v lóře.