Ve schváleném rozpočtu města se počítá i s finančními prostředky na péči o handicapované živočichy, a to ve výši 20 000 korun. „Tato částka bude poskytnuta záchranné stanici AVES na základě uvedené smlouvy z rozpočtu odboru životního prostředí,“ uvedl pro Deník Jiří Cafourek, mluvčí Městského úřadu Rakovník.

Pokud se na území Rakovnicka objeví zraněný nebo jinak ohrožený živočich, lidé ze záchranné stanice Aves si pro něho přijedou a převezou ho do Brandýsku, kde stanice sídlí. Po ošetření zůstává zvíře nadále v péči záchranné stanice, a to až do doby, dokud není možný jeho bezproblémový návrat do volné přírody.

V Minulém roce bylo do Brandýsku převezeno celkem pět desítek zraněných nebo ohrožených živočichů, kteří byli nalezeni na území Rakovnicka. Většinu z nich se podařilo uzdravit. „Z živočichů odchycených v minulém roce zůstali ještě čtyři ve stanici. Jedná se o dva ježky a dva ptáky,“ doplnil mluvčí. Zbylých šestačtyřicet zvířat, které se podařilo zcela vyléčit, bylo vypuštěno zpět do přírody, které se rozléhá na Rakovnicku.