Bílichov

Po roční pauze by rádi uspořádali tradiční masopust i s koňským povozem a hudbou v sobotu 19. února od 14 hodin. Jak potvrdil starosta Bílichova Bohuslav Ježek, průvod vyrazí na cestu obcí od jezdeckého centra a vyvrcholí na návsi, kde bude zastřelen medvěd. „Pokud to aktuální covidová opatření dovolí, rádi bychom se následně sešli i při masopustním veselí na návsi, kde máme domluvené stánkaře, a případně se při nepřízni počasí přesunuli do kulturního domu,“ potvrdil starosta. S koňským povozem by Bílichovští rádi navštívili i okolní obce. „Ale jestli se do vyjížďky po okolí vůbec pustíme, je zatím nejisté,“ dodal Ježek.

Vinařice

Velkolepý masopust se pravidelně koná také v areálu Hornického skanzenu Mayrau, kde se na velkém finále mají v sobotu 26. února odpoledne sejít hned čtyři průvody z okolí - kladenského Podprůhonu, Tuháně, Libušína a Vinařic. Vzhledem k tomu, že se tam naposledy sešlo 2300 účastníků, vyčkává Zdeněk Kuchyňka, ředitel Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně, pod které skanzen spadá, jak rozhodnou hygienici. „Nejsem si jistý, že nám setkání v takovém počtu povolí. Osobně si neumím v praxi představit, jak bychom tolik lidí, kteří dorazí v průvodech, zkontrolovali. Více budeme vědět v příštím týdnu od 7. února, kdy se definitivně rozhodne, zda akce bude, či nikoli,“ vysvětlil ředitel.

Buštěhrad

Už nyní je jasné, že tradiční masopust nebude, spolek Buštěhrad sobě se do jeho pořádání letos nepustil. „Vzhledem k hygienickým opatřením se místní spolek rozhodl, že tradiční průvod neuspořádá, nicméně v sobotu 26. února od 16 do 23 hodin se v soukromém Art Club AktOFFka uskuteční společenská akce Masopustní CimbálOFFka a vepřové hody. Lidé si tam za dodržení hygienických opatření patrně i zatančí,“ sdělila starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková.

Stochov

O tradiční masopust rozhodně nechtějí přijít Stochovští, uskuteční se v sobotu 26. února od 14 do 22 hodin. Zahájení je na Mírovém náměstí, na cestu městem průvod vyrazí v 15.30 hodin. K dobré náladě přispěje hudební skupina Švejk band a masopustní představení Divadla M z Duchcova. Chybět nebude ani masopustní trh a masopustní tancovačka ve foyeru domu kultury od 17.30 hodin, kde zahraje k tanci a poslechu Pavel Běloušek. Vstupné je dobrovolné.

Družec

Tradiční masopust se uskuteční téměř se stoprocentní jistotou také v Družci. „V neděli 27. února ho pořádá místní škola ve spolupráci s obcí. Průvod masek vychází v 10 hodin od základní školy. Masopustní taneční zábava ale následovat nebude. Je to akce školy a určena je hlavně dětem,“ sdělil starosta Družce Zdeněk Kofent.

Zákolany

V Zákolanech padlo rozhodnutí, že masopust nakonec bude. Uskuteční se v sobotu 26. února od 13 hodin. Průvod vyjde z Vystrkova a skončí v zákolanském hostinci U Libuše.

Bez masopustu
Knovíz (masopust nepořádá)
Velvary (masopust nepořádají)
Lidice (masopust nepořádají, letos nebudou ani tradiční zabijačkové hody)
Černuc (masopust 26. února zrušen, náhradou ho spojí s máji 6. května)
Smečno (masopust měla pořádat mateřská škola, ale kvůli karanténě ho ruší)