„Krajské nemocnice procházejí obrovským rozvojem. Stamilionové investice do nových pavilonů a modernizace těch starých jsou z velké části hrazeny z úvěru od Evropské investiční banky. Přesto ještě zbývají pavilony nebo objekty, které zatím na modernizaci čekají,“ uvedl náměstek pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík.

„Nemocnice samotné využívají řadu jim dostupných dotačních programů a nutno dodat, že jsou v tom velice úspěšné. Stále jsou však projekty, na které vhodný dotační titul vypsaný není, přičemž jejich provedení je nezbytné pro zajištění té nejlepší možné péče. A částka více než 240 milionů korun bude využita právě na ně,“ dodal Pavel Pavlík.

Zastupitelstvo schválilo také žádost Oblastní nemocnice Kladno, která tak získá prostředky na dofinancování právě probíhající rekonstrukce bloku C2 a nové centrální rozvody klimatizace objektu C2, v celkové výši více než 26 milionů korun.

Jak uvedl mluvčí kladenské nemocnice Zbyněk Boublík, rekonstrukce bloku C2 nadále pokračuje dle stanovených plánů. "Aktuálně jsou nadále některá oddělení z daného důvodu v provizorních prostorách, po dokončení úprav pavilonu C2 však získají kvalitnější a modernější zázemí," vysvětlil Boublík.

Podle jeho informací byly v rámci rekonstrukce bloku C2 již dokončeny hrubé elektroinstalace, zdravotně technická instalace, ústřední topení, vzduchotechnika a rozvody medicínských plynů.

"Jsou hotové betonové mazaniny podlah a vnitřní omítky, střešní krytina a izolace. Budova má nová okna, jak ta střešní, tak v obvodovém plášti, který je již také zateplen. Severní strana již má hotovou fasádu," doplnil mluvčí s tím, že dále probíhá postupná výmalba prostor, osazování sanitární techniky a koncových prvků elektro, pokládka finálních podlah, osazování dveří a stavební práce v suterénu a přízemí.

Hotovo by mělo být na konci června, poté bude následovat proces kolaudace zrekonstruovaných prostor.

V zrekonstruované části bloku C2 budou umístěny:

Suterén: ambulance pediatrie – šest vyšetřoven

Přízemí: gyncentrum a urogynekologická ambulance – tři vyšetřovny (ultrazvuk, CTG) Ambulance ortopedie – tři vyšetřovny,  speciální vyšetřovna
Ambulance urologie – tři vyšetřovny, zákrokový sálek

1. patro: ortopedie – lůžkové oddělení, 30 lůžek

close Rekonstrukce bloku C2. info Zdroj: ON Kladno zoom_in Rekonstrukce bloku C2.

2. patro: dětská JIP, osm lůžek + pět lůžek doprovod

3. patro: urologie – lůžkové oddělení, 29 lůžek

4. patro: neonatologie – novorozenci 10 lůžek
Šestinedělí – lůžkové oddělení, 16 lůžek matek

5. patro: klinické laboratoře