Termín dokončení prací se sice protáhl, na druhou stranu ale bude rekonstrukce oproti původním předpokladům podstatně levnější. Slaný prý ušetří nejméně 2,2 milionu korun vzhledem k úspěšnému výběrovému řízení.

Přestože si oprava vyžádala některé vícepráce, celkový rozpočet na úpravu obřadní síně nepřesáhne částku 3,6 milionu korun.
Nejen oprava padajícího stropu, obnova nástěnných maleb, zlacení a retuše, ale také dva objevy, které byly desetiletí návštěvníkům utajené, jsou nyní novinkou, jež dělá ze slánské obřadní velmi zajímavé místo.

Kromě vzkazu příštím generacím z roku 1967 objevený restaurátory zhruba před měsícem v ozdobné hlavici sloupu, odhalili odborníci nyní i původní historické ostění. To bylo zakryto soudobým dřevěným obložením.

„Obklad je natolik pěkný a dobový, že jsme se rozhodli ho na místě ponechat, potřebuje ale větší opravu. Kromě toho bylo rozhodnuto, že pult oddávajícího by měl být rovněž nahrazen jiným v podobném stylu. Přesto se ani zdaleka nedostaneme do výše původního rozpočtu téměř šesti milionů korun,“ sdělil slánský starosta Ivo Rubík.

Podle jeho slov bude pozornost věnována i dalšímu skvostu, jímž je lustr. Svítidlo bude stahovací, aby mohlo místnost lépe osvětlovat, ale podle potřeby ho bylo možné kdykoli jednoduše čistit.