"Délka pochodu pro Lidice byla tedy přizpůsobena této iniciativě. Covidová omezení neumožňovala setkávání ani sportovní aktivity, a tak tato aktivita byla, dá se říci, i netradičním bojem proti covidu," sdělila k účasti Eva Armeanová, předsedkyně Československé obce legionářské Kladno.

Přestože teploměr ukazoval 36°C, místy 38°C, přišlo na 80 zájemců, kteří si připomněli lidickou tragédii a uctili svojí účastí památku lidických obětí. Stejně jako vloni se zapojili také kladenští legionáři, kterých na start do Hřebče dorazilo 16.

Všichni obdrželi startovací čísla a placku s nápisem 5 tisíc kroků pro zdraví a také přispěli na dobrovolné startovné, které je věnováno ve prospěch zařízení pro postižené děti Korálek. "Do cíle dorazili všichni, včetně nejstarší členky 85 leté Marie Kabešové. Přiběhl i Miloslav Vajs, předseda Krajské rady seniorů Středočeského kraje," dodala Eva Armeanová.

Po malém občerstvení se všichni odebrali k sousoší lidických dětí. Miloslav Vajs poděkoval všem za účast a pozval všechny přítomné na další, již 10. ročník tohoto Běhu míru. Na závěr byly položeny kytice, za ČsOL Kladno kytici bílých květů položila předsedkyně Eva Armeanová a květinu Vlasta Kylichová

Po návratu do Kladna členové ČsOL Kladno společně poseděli v restauraci. Eva Armeanová poděkovala všem za účast, ocenila, že i v tomto velmi teplém počasí se členky a členové zapojili a svou účastí podpořili tuto zajímavou akci.