V galerii si mohli zájemci za symbolické částky koupit oblečení, hračky, sklo, keramické výtvory členů Berušky. Výtěžek z této akce podpoří činnost spolku, ozdravné výlety, či výtvarné potřeby pro handicapované. "Jsem ráda, že můžeme takové akce pořádat. Je to fajn, že si lidé nakoupí za pár korun potřebné věci a ty, které jim doma už překážejí, poskytnou dalším. Je to podaná ruka nám pořádajícím i nakupujícím. Prostě fajn spolupráce," řekla jedna z pořadatelek bazárku Jaroslava Broulíková, která je zároveň maminkou postižené Elišky.

Klub Beruška byl založen v roce 2012 jako nezisková organizace, sdružující zdravotně handicapované osoby a jejich rodiny ze Slaného a blízkého okolí. Beruška nabízí rodinám, které se náhle ocitnou v nelehké životní situaci, kompletní pomoc. V první fázi poskytuje veškeré informace nutné pro zajištění potřeb zdravotně postiženého dítěte nebo jiného člena rodiny. Slánský spolek je otevřenou, nepolitickou, dobrovolnou organizací, sdružující členy na základě společného zájmu. Jedním z hlavních bodů činnosti klubu je společně prožitý čas při různých volnočasových aktivitách a realizování veřejně prospěšných akcích.

A jaké aktivity se mimo pravidelného setkávání pořádají pro členy klubu v letošním roce? Před nedávnem se uskutečnil třídenní víkendový výlet do Liberce, na členy klubu čeká týdenní pobyt v rekreačním zřízení Jemčina. V září to bude podzimní bazárek. V prosinci se opět sejdou všichni zájemci ve společenské místnosti Penzionu Na Sadech při Mikuláši a nebude chybět ve spolupráci s Galerií Dobeška a Martinem Ničem z Klubu historických vozidel, velmi oblíbená vánoční výstava při slánské tradiční "Slavnosti světla“.

Hana Tichá