První nehodu, kdy už výrazně přimrzalo, řešili policisté v pátek 3. prosince v noci v Hrdlívě. Zde se srazila dvě auta. Podle policejní mluvčí Michaely Richterové, narazilo jedoucí vozidlo do jiného zaparkovaného. „Nikdo nebyl zraněn a provedená dechová zkouška u řidiče byla v pořádku s negativním výsledkem," potvrdila policistka.

Bez zranění a přítomnosti alkoholu byla i první sobotní nehoda, která se stala u hřbitova v Hobšovicích okolo 7. hodiny ranní. Také zde se srazila dvě osobní vozidla.

U Sulic na Benešovsku sjel autobus z krajnice.
Sněžení komplikovalo dopravu ve středních Čechách, problémy hlásí i Praha

Další karambol se odehrál okolo půl deváté ve Studeněvsi. Devatenáctiletá řidička z Hvězdy, která vlastní řidičské oprávnění teprve půl roku, se cestou do zaměstnání polekala odbočující dodávky, která jí vytvořila nečekanou bariéru v cestě. Zabrzdila, dostala smyk, nabourala do lampy veřejného osvětlení a následně do podezdívky oplocení u jednoho z rodinných domů. Ani tato řidička se nezranila a stejně tak byla nehoda bez přítomnosti alkoholu.

Čtvrtá nehoda na Kladensku se stala po 9. hodině, kde se srazila dvě osobní auta u Svárova. Na pomoc přijeli i hasiči, aby zajistili únik provozních kapalin. Ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn. Následky nehody, kterou si převzali policisté, budou odstraněny nejdříve po poledni.

V půl jedenácté se srazila další dvě auta na silnici 118 u Velké Dobré. I zde se nehoda obešla bez zranění.

Ilustrační foto.
V Tuřici zaútočili dva psi na čtyřletou dívku. Vrtulník ji přepravil do Motola

V pořadí šestá nehoda se stala na Kladensku v sobotu nedlouho po 13. hodině. Na silnici mezi Nabdínem a Černucí havarovalo osobní auto. Na místo vyjely všechny záchranné složky. „K nehodě byli voláni hasiči ze Slaného a Kralup nad Vltavou. Vozidlo bylo po nehodě mimo vozovku a převrácené na střechu. Hasiči pomohli osobě ven z vozu, hydraulické náčiní ale nebylo zapotřebí,“ potvrdila mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

"Vozidlo řídila sedmasedmdesátiletá žena, která dostala smyk na namrzlé silnici, poté co nepřizpůsobila rychlost stavu a povaze vozovky a svým schopnostem. Provedená dechová zkouška na alkohol byla v pořádku s negativním výsledkem. Řidička byla bez viditelných zranění, přesto byla do nemocnice převezena k dalšímu vyšetření," doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová.