„Můj postoj k městské policii znáte. Já před strážníky hluboce smekám. Jsou naprosto nedílnou složkou bezpečnosti města. Děkuji všem, kteří tu dnes jsou. Vážím si toho, že se jim podařilo překonat hranici patnácti let služby," smekl před kladenskými strážníky Milan Volf, podle jehož slov má Městská policie momentálně problém s personálním obsazením. „Aktuálně nám chybí kolem dvaceti až pětadvaceti strážníků," dodal Milan Volf.

Mezi oceněnou třicítkou strážníků byly také tři zástupkyně něžného pohlaví. „Práce u městské policie mi přinesla složité, pohodové, úsměvné i smutné chvíle. Řekla bych, že občas je výhodou to, že jsem žena. Někdy je sice potřeba chlapská autorita a síla, zažila jsem ale i situace, kdy jsem díky tomu, že jsem žena, dokázala uklidnit situaci. Velkou výhodu pak mám u dětí. V něčem to mají naopak ženy těžší. Zejména někteří pánové špatně nesou, když je na ulici takzvaně buzeruje žena v uniformě," řekla Kladenskému deníku mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová, která je ve službě patnáct let.

V závěru ceremoniálu bylo oceněno sedm statečných, tedy těch, kteří s městskou policií prožili celých dvacet pět let. Mezi ně se řadí také ředitel Městské policie Kladno Stanislav Procházka. Tomu navíc byla za dlouhodobou a významnou spolupráci zejména na úseku integrovaného záchranného systému při řešení mimořádných událostí udělena Medaile Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. „Když se v roce 1992 zřizovala Městská policie Kladno, tak se předpokládalo, že bude fungovat asi tři roky, než se stabilizuje Policie České republiky. Jejím začátkům bychom se dnes smáli. Startovali jsme v dřevěných domcích. Topilo se v nich uhlím, převlékali jsme se v jedné malé šatně. Měli jsme v té době dvě auta Škoda 120, která sotva držela pohromadě," zavzpomínal Stanislav Procházka, podle něhož má městská policie v Kladně srovnatelné podmínky s tou státní.